Samsung Galaxy S6 Edge+ v redakci. Jaké jsou první dojmy?

SamsungGalaxyS6EdgePlus2

Samsung nedávno představil a na trh uvedl dvojici zařízení Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+. Zatímco phablet z rodiny Note je (alespoň zatím) dostupný pouze na americkém a asijském trhu, Galaxy S6 Edge+ zavítá i do našich končin.

Samsung Galaxy S6 Edge+

Jaký je základní model se zahnutým displejem, Galaxy S6 Edge, asi nemusíme příliš rozebírat. Jaký je ale jeho novější bráška? Ve vší stručnosti: větší, o něco málo výkonnější a trochu více zahnutý. Už dnes se ale můžete podívat, jaké jsou naše první dojmy z tohoto vrcholového díla Samsungu.

Samsung Galaxy S6 Edge+ – první pohled

Samsung Galaxy S6 Edge+ - první pohled

Samsung Galaxy S6 Edge+ a hardware

Displej je dominantou přední strany každého smartphonu. U Galaxy S6 Edge+ to platí dvojnásob, protože právě jeho displej ho dělá něčím odlišným. 5,7″ displej s rozlišením QHD vás jistě nebude trápit viditelností rastru. Jeho jemnost 518 ppi je natolik vysoká, že k nalezení rastru by byla třeba lupa. Navíc technologie Super AMOLED zaručuje krásně ostré barvy, které u jiného typu displejů neuvidíte.

Ohromný výkon, který nemá ve světě smartphonů příliš obdoby, je zapříčiněn procesorem Exynos 7420, který je 64bitový a je vyroben 14nm technologií. Aby bylo vše dokonalé, asistují mu 4 GB RAM paměti LPDDR4.

16Mpx zadní i 5Mpx přední kamera disponují světelností f/1,9. Zadní kamera zvládne natáčet videa v rozlišení QHD při 30 snímcích za sekundu. Při rozlišení 1080p pak zvládne i rychlejší záznam, tedy 60 snímků za sekundu a pokud půjdeme s rozlišením ještě níž, na 720p, dosáhneme rychlosti záznamu až o 120 snímcích za sekundu.

Baterie má kapacitu 3000 mAh, což je vzhledem k vysokému rozlišení a velikosti displeje nutné minimum. Baterii bychom si dokázali představit větší, ale jak je na tom smartphone se svou výdrží ukáže až jeho testování v praxi.

Zdroj: Samsung (parametry).

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)