Displeje telefonů Samsung Galaxy S6 získaly špičkové hodnocení od odborníků

s6_ico

Od slavnostního představení nových vlajkových lodí jihokorejské firmy Samsung uplynuly už skoro dva týdny a Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge se těší zájmu široké veřejnosti. Obě zařízení přicházejí s tělem z kovu a odolného skla Gorilla Glass 4 a samozřejmě jsou rychlejší a výkonnější než předchozí generace. Kromě vzhledu a rychlosti k celkovému dojmu z chytrého telefonu pochopitelně přispívá také další důležitý prvek – displej, se kterým je uživatel nejčastěji v kontaktu.

Za odborníky na displeje lze na Internetu považovat server DisplayMate, který obrazovky různých zařízení podrobuje řadě testů. Redaktor Raymond Soneira se zaměřil na porovnání displeje Galaxy S6 a S6 Edge s konkurencí a dle jeho hodnocení jsou nové telefony v tomto směru “nejlepší ve své třídě.”

Kladné hodnocení si obě novinky vysloužily především za věrné zobrazení barev, které má být nejlepší, jaké na DisplayMate naměřili – doslova “blízké dokonalosti.” Dalším parametrem, ve kterém nové modely vynikají, je jas – v tomto směru prý nabídnou “nejjasnější mobilní displej, jaký kdy redaktoři testovali.”

Nejednoho z našich čtenářů jistě překvapí, že Samsungy Galaxy řady S odborníci chválí za přesné podání barev, ačkoli v těchto mobilech Samsung používá displeje AMOLED. Za věrné podání barev přitom bývají častěji chváleny LCD panely, což potvrdí i mnozí uživatelé, kteří měli možnost vyzkoušet zařízení s oběma typy obrazovek.

Soneira také ve své zprávě pochválil Samsung za až o 20 % energetickou efektivitu Galaxy S6 ve srovnání s loňským modelem, ačkoli novinka nabízí o 50 % vyšší rozlišení. Zároveň podotkl, že nové mobily Samsung jsou “o 23 procent energeticky efektivnější než iPhone 6 a 6 Plus” při zobrazení textu a obrázků. Nakonec autor ocenil OLED displeje a kritizoval LCD za jejich neschopnost držet na současném trhu krok. Nejlepší LCD mají nabízet telefony Apple iPhone 6 a 6 Plus, nicméně i ty prý zaostávají za nejnovějšími modely Samsungu.

Případní zájemci najdou další podrobnosti přímo na serveru DisplayMate.

Samsung Galaxy S6 se začne na našem trhu prodávat 17. dubna za cenu těsně atakující dvacet tisíc korun.

Zdroje: SamMobile, DisplayMate.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)