Vyhořela továrna zajišťující výrobu Samsungu Galaxy S5 – opozdí se uvedení?

factory fire ico

Nový mobilní telefon Samsung Galaxy S5 je jistě jedním z nejdiskutovanějších témat posledních dnů. Ne vždy se ale jedná o pozitivní zprávy. Poslední taková se týká obrovského ohně, který zachvátil továrnu v jihokorejském Anseongu. Ta měla zajišťovat výrobu PCB (desek s tištěnými spoji) pro nový Galaxy S5.

Hořící továrna - opozdí se Galaxy S5?

Požár se objevil v neděli kolem sedmé hodiny ranní a během několika minut s ním bojovalo již 279 hasičů v 81 hasicích vozech. Plamen trvalo udolat více než 6 hodin. Celková škoda byla doposud vyčíslena na až neuvěřitelnou částku jedné miliardy amerických dolarů.

Hořící továrna - opozdí se Galaxy S5?

Ve světě se nyní objevují obavy o opožděném uvedení nového Galaxy S5. Samsung v této souvislosti již vydal prohlášení, ve kterém stojí, že zničená továrna nebyla jedinou najatou výrobnou desek. Start by tedy opožděn být neměl, katastrofa se však může promítnout do celkových zásob, kterých by mohlo být na některých trzích podstatně méně.

 

Plánujete si pořídit telefon Galaxy S5?

[katalog post_id=”220149″ type=”badge”]

Zdroj: SamMobile

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)