Samsung Galaxy S II rozebrán – jde skutečně o současnou špičku

samsung nahledovy

Společnost ABI Research se zabývá rozebíráním různých elektronických zařízení a jejich následnou velmi detailní analýzou. Tentokrát si vzali na paškál Samsung Galaxy S II. Víceprezident technické sekce James Mielke prozradil, že “Samsung s tímto kouskem začal úplně od nuly, téměř každá komponenta je zcela nová. Hlavní procesor je současný nejvýkonnější procesor na trhu – dvoujádrový Samsung Exynos 4210 . Název ‘Exynos’ jsou složená řecká slova ‘chytrý’ a ‘zelený’, což naznačuje energeticky-efektivní cíle Samsungu.”

Mezi součástkami bylo nalezeno několik dosud neviděných/neznámých součástek, u nichž se předpokládá, že slouží hlavně k ušetření výdrže baterie. ABI Research nabízí (za poplatek) velmi detailní fotografie, diagramy a specifikace.

Mielke komentář k výzkumu uzavřel slovy “Samsung opravdu zariskoval, když zkombinoval všechny tyto nové technologie do jednoho telefonu. Ale věříme, že se to Samsungu vyplatí – Galaxy S II nasazuje novou laťku pro benchmarky ve všech kategoriích, ve kterých se chytré telefony testují”

[Zdroj: bgr]

Martin Klapetek
O Autorovi - Martin Klapetek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)