Samsung Galaxy S Advance: 1GHz dvoujádro, SAMOLED a Gingerbread

ikona_sgsa

Samsung dnes přidal novou hvězdu do své rodiny Galaxy. Novinka s tradičně elegantním zaobleným vzhledem nese označení Galaxy Advance S i9070 a jejím srdcem srdcem bude 1GHz dvoujádrový procesor. Telefon se může pochlubit obrazovkou s úhlopříčkou čtyři palce, rozlišením 480 x 800 px (WVGA) a Super AMOLED displejem. Zajímavostí bude prohnuté sklo chránící obrazovku, jaké můžeme vidět například u modelu Galaxy Nexus či Nexus S.

Pro aplikace a data bude k dispozici až 16 GB interní paměti spolu se 768 MB RAM. Zařízení podporuje připojení HSPA rychlostí až 14,4 Mbps

K pořizování snímků poslouží 5Mpx fotoaparát s LED bleskem a schopností nahrávat video v rozlišení HD 720p, který na čelní straně doplňuje kamera s rozlišením 1,3 Mpx, učená pro videohovory a videochat.

Pokud jde o software, Advance S zahájí s operačním systémem Android 2.3.6 Gingerbread s uživatelským rozhraním TouchWiz a kompletní sadou aplikací Samsung, včetně služeb Hub a ChatON. O tom, zda se novinka dočká upgradu na Android 4.0 Ice Cream Sandwich, tisková zpráva mlčí.

Galaxy S Advance dále nabídne funkci Find My Mobile, která umožňuje zabezpečit data šifrováním, a dovoluje uživateli sledovat ztracený telefon skrze web, včetně případného smazání všech dat na dálku.

V tomto okamžiku ještě není známo, v jaké cenové relaci by se Samsung Galaxy S Advance měl pohybovat. Podle dostupných informací plánuje korejský výrobce uvádět svůj nejnovější smartphone postupně – v únoru by měl začít v Rusku, následovat bude Evropa, Afrika, Střední východ, jihovýchodní a jihozápadní Asie, Latinská Amerika a Čína

Zdroje: Engadget, PhoneArena a oficiální tisková zpráva.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)