Novinky z Itálie: Fotomobil Samsung Galaxy A9 má 4 hlavní fotoaparáty

samsung galaxy A9

Společnost Samsung dnes v Miláně představila nový telefon s názvem Galaxy A9. A my jsme byli u toho. Jedná se o vyšší střední třídu, která na první pohled zaujme tím, že má čtyři hlavní fotoaparáty. I další specifikace ale nejsou k zahození.

Samsung Galaxy A9: Čím více objektivů, tím lepší fotografie?

Telefon Galaxy A9 je jako první na světě vybaven čtyřmi zadními fotoaparáty. V České republice se bude prodávat v černé a gradientní modré. Doporučená maloobchodní cena modelu Galaxy A9 bude 14 999 Kč a v prodeji bude od poloviny listopadu. To není zrovna málo, na druhou stranu má novinka něco, co ještě žádný jiný model ne. Samsung tím zároveň dodržuje slib, že nové funkce mnohem častěji budeme vídat v telefonech střední třídy.

Displej má velikost 6,3″, jde o Super AMOLED panel s rozlišením 2220 x 1080 pixelů. O výkon se překvapivě stará Qualcomm Snapdragon 660, který doplní 6GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, která jde rozšířit o microSD karty. Samotné rozměry telefonu jsou 162,5 x 77 x 7,8 mm a váží 183 gramů.

Galaxy A9_4_fotoaparaty

Baterie má velmi slušnou kapacitu 3 800 mAh, nechybí NFC, USB-C nebo třeba Galileo či Bluetooth 5.0. Snímač otisků prstů je na zadní straně. A teď to hlavní, fotoaparáty. Na zadní straně je čtyřnásobný:

  • hlavní fotoaparát: 24 Mpx AF, f/1,7
  • teleobjektiv: 2x optický zoom, 10 Mpx AF, f/2,4
  • ultraširokoúhlý: 120°, 8 MP, f/2,4
  • se selektivní hloubkou ostrosti: 5 Mpx, f/2,2

 

Přední selfie kamera má 24 Mpx a světelnost F/2.0. Se čtyřmi fotoaparáty můžete využít funkce jako dvojnásobný optický zoom, ultraširokoúhlé fotografie, optimalizace scény, selektivní hloubka ostrosti apod. Přímo na představování nových telefonů v Miláně se také nacházíme, brzy se tak můžete těšit na naše první dojmy z tohoto telefonu, rozhodně jsme zvědaví na to, jestli 4 fotoaparáty opravdu něco vylepší.

Co říkáte na 4 fotoaparáty na zadní straně? Myslíte si, že to má smysl?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)