Rok 2013: 300 milionů Androidů v Číně

china-android

Android bere světové trhy útokem a vážně dobře se mu daří v Číně. Jen považte: Na konci roku 2012 zde bylo 224 milionů androidích uživatelů, tedy asi třikrát tolik než ve Spojených Státech. Obliba zeleného robůtka ale dál roste a s předpokládaným tempem může na konci tohoto roku překonat metu úctyhodných 300 milionů aktivních uživatelů.

Čína zažila raketový vzestup tohoto operačního systému a Android zde boduje především díky zařízením s nízkými cenami. Odhaduje se, že v současné době vlastní smartphone až 73 procent celkové populace. A z nich pak 83 % tvoří mobily s operačním systémem Android.

300-million-Android-users-in-China-2013-315x228

Je to tak trochu paradox, zvlášť když vezmeme v potaz ne zrovna dobré vztahy mezi Googlem a Čínou – proto není divu, že na spoustě mobilů (jejichž názvy jste v životě neslyšeli nebo je v lepším případě nedokážete vyslovit) vlastně ani není oficiálně podporovaný obchod Google Play.

Statistiku přinesl third-party obchod s aplikacemi pro Android – Wandoujia – na kterém mezi nejoblíbenější hry patří Temple Run, Fishing Joy a Angry Birds. Nejstahovanějšími aplikaci jsou WeChat, QQ a Sougou Input.

 

Zdroj: Techinasia.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)