Představujeme Samsung i7500, neboli Galaxy

samsung nahledovy

samsung_android2V první polovině tohoto roku Samsung vypustil informaci o novém modelu – Galaxy. Ten je poháněn OS Android a stal se tak prvním telefonem od této korejské společnosti.

To, že Samsung plánoval také svého Androida, jistě není novinkou. První zprávy a preview se začaly objevovat už v květnu, a tak jeho příchod na trh se očekával letos v létě. To se také stalo – Samsung i7500 (Galaxy) se od konce června prodává u německého O2, nyní už přechází i do Francie, Itálie a Velké Británie. V České republice by tomu mělo být podobně, osobně počítám, že se k českému O2 dostane na přelomu července/sprna, v nejhorším případě v září – říjnu. To by znamenalo, že každý český operátor by měl ve své nabídce alespoň jeden přístroj s operačním systémem Google Android (T-Mobile G1 a Vodafone – HTC Magic).

Samsung Galaxy Samsung Galaxy

Ale teď už k samotnému Galaxy. Telefon obsahuje Android s označením “Cupcake” (1.5), tzn., že nepotřebuje a také nemá vysouvací HW klávesnici (stejně jako HTC Magic). Od magického HTC se liší v mnoha věcech – fotoaparát, HW tlačítka pod displejem, rozměry a displej. Jsem si ale jist, že nakonec těch rozdílů bude více – o tom ale až někdy jindy. Galaxy se může chlubit 5MPx fotoaparátem s automatickým ostřením a bleskem, dále nemá trackball (“kulička” pro ovládání do 4 směrů jako má například G1 nebo Magic) a rozměry Galaxy jsou o trochu přívětivější než u HTC Magic, hlavně tloušťka (Galaxy pouze 12mm). Dále se Samsung rozhodl vyzkoušet místo LCD monitorů novou technologii AMOLED, která více šetří baterii, zobrazuje jasnější barvy atd. Kromě toho má Samsung 3,5mm výstup na sluchátka, GPS přijímač a další “vymoženosti” typu vystouplý kryt okolo zadního reproduktoru, to proto, aby nedošlo k utlumení hudby, když se telefon položí na zadní stranu.

Cena Samsungu Galaxy by se měla pohybovat mezi 10 500 – 12 000 kč, což na smartphone není zase tolik. Je tak velmi podobný již zmíněné G1 či Magicu od HTC a doufám, že si tento korejský zástupce Androida oblíbí hodně lidí.

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)