Představení HTC One 2 (M8) proběhne 25. března!

htc_253_ico

Kolem budoucí vlajkové lodi tchajwanské společnosti HTC se poslední dobou vyrojilo takové množství informačních úniků, že to skoro vypadalo na velmi brzké představení. V souvislosti s blížícím se veletrhem Mobile World Congress 2014, který začíná v pondělí ve španělské Barceloně, byly oprávněné předpoklady, že si nový HTC odbude svou premiéru právě zde.

Nakonec ale všechno bude úplně jinak, a my můžeme jen hádat, zda pozdější termín uvedení výrobce zvolil, protože ještě nemá telefon připravený, nebo jestli si chce užít svých “pět minut slávy” a nezapadnout v záplavě mobilních novinek, jež nás příští týden čeká.

HTC včera rozeslalo novinářům pozvánky na 25. března 2014 v 17:00 středoevropského času, kdy hodlá představit svůj nový “špičkový model”, známý zatím pod kódovým označením M8. Prezentace přitom proběhne, stejně jako loni, souběžně ve dvou významných světových metropolích: v Londýně a New Yorku.

Oficiální pozvánka na akci 25. března Oficiální pozvánka na akci 25. března

HTC M8 bude nástupcem loňského úspěšného modelu HTC One, přičemž se očekává, že oba telefony si budou z hlediska vnějšího designu do velké míry podobné. Letošní verze přinese především větší 5″ displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů a silnější hardware (podle neoficiálních informací bude mít nový smartphone HTC čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,5 GHz a 3 GB operační paměti), dle některých zvěstí bude mít M8 druhý fotoaparát, který byl navržen s cílem zlepšit časy ostření a měření expozice. Chybět samozřejmě nebude ani nejnovější Android ve verzi 4.4.2 KitKat s aktualizovanou grafickou nadstavbou Sense.

Letošní verze prý bude podobná té loňské Letošní verze prý bude podobná té loňské

Letošní verze prý bude podobná té loňské Letošní verze prý bude podobná té loňské

Zatím stále není známo, pod jakým označením půjde nové HTC na trh – ve hře jsou například následující varianty:

  • HTC One Two
  • HTC Two
  • HTC One II
  • HTC One 2
  • HTC One 2
  • HTC One (2014)
  • HTC One+

Největší rival – jihokorejský Samsung – představí veřejnosti svou vlajkovou loď pro rok 2014 již toto pondělí v rámci akce Unpacked 5. Bude zajímavé sledovat, kterému z obou výrobců se letos bude více dařit získat přízeň zákazníků.

Zdroje: Android Central, CNET, TechNews Plus, PC Mag, Tech Crunch, The Next Web, Twitter HTC UK, The Verge, Android Community, Hi-Tech.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)