Android L: podívejte se na snímky nového vzhledu aplikací

material_ico

Google včera na vývojářské konferenci Google I/O představil připravovanou novou verzi svého operačního systému, známou dosud pod označením “L”. Jednou ze zásadních novinek je prakticky kompletní redesign systému i nativních aplikací, označovaný jako “Material”.

Material design

Material design

Aby vývojáři mohli přizpůsobit své programy novým designovým trendům, připravil pro ně Google stránky, na kterých prezentuje vlastnosti vzhledu “Material”, k čemuž používá snímky faceliftovaných aplikací. Můžeme si tak udělat představu o tom, jakým směrem se firma vydala.

Nastavení

Jednou z novinek Androidu L je přepracovaná sekce systémového nastavení. Na snímcích můžete vidět světlé a tmavé grafické téma, nepředpokládáme však, že by mělo být možné uživatelsky přepínat mezi světlým a tmavým prostředím systému.

Kontakty

Ani kontakty neunikly změně vzhledu ve stylu Material. Jednou z novinek je plovoucí okno s nabídkou všech akcí, které můžete s daným kontaktem realizovat.

Galerie/Fotografie

V těchto okamžicích si nejsme úplně jisti, zda se jedná o aplikaci Fotografie nebo Galerie, ale i tak můžeme soudit, že Android L přinese osvěžení vzhledu.

Google Keep

Google Keep Google Keep

V pokynech pro vývojáře se objevily také snímky aplikace Google Keep, která však staví na novém designu v podstatě od svých počátků, takže zde nenajdeme mnoho nového. Zaznamenat můžete nové plovoucí tlačítko “Compose”.

Gmail

V rámci Google I/O mohli diváci zahlédnout obrázky inovované aplikace Gmail. Ani té se nevyhnuly úpravy ve stylu “Material”.

Email

Další screenshoty ukazují nativní aplikaci Email, kterou Google nedávno uvolnil do Obchodu Play. Vzhled v podstatě kopíruje program Gmail, lišící se pouze v modro-žlutém provedení.

Hangouts

Poměrně značné změny se odehrávají v komunikační aplikaci Hangouts, kde je evidentní snaha o minimalistické a jednoduché uživatelské rozhraní.

Klávesnice Google

Určitě jste si všimli, že Klávesnice Google má tmavé a světlé grafické téma. Je možné, že klávesnice jednoduše mění svou barvu na základě co je “pod ní”, podobně jako klávesnice na iOS.

YouTube

Při procházení návodů objevili redaktoři serveru Phandroid krátké video nové aplikace YouTube. Film představuje především nové přechodové animace Androidu L.

Disk Google

V rámci Google I/O se návštěvníci mohli podívat na úvodní stránku Disku Google a několik screenshotů zobrazení souborového systému. Jde o celkem standardní prostředí, které je ovšem designově čistší, než aktuální verze.

Obchod Play, Knihy

Ukázkové obrázky Obchodu Google Play byly pohřbeny hluboko v pokynech pro vývojáře. Zatím ukazují jen celkové barevné schéma, které by Google mohl použít pro nové verze těchto aplikací.

Chrome

Chrome Chrome

Statický obrázek v tomto případě mnoho nenapoví, nicméně na videu jsou vidět efektní animace při načítání stránek, které by měly zpříjemnit zážitek při práci s webovým prohlížečem.

Mapy

Ani Mapám Google se nevyhnul redesign do stylu Material, nicméně aplikace působí velmi podobným dojmem, jako současná verze pro Android 4.4 KitKat. K vidění je například požadavek na přístup k informacím o poloze zařízení.

Google Play Hudba

V případě přehrávání hudby je evidentní mnohem jednodušší uživatelské rozhraní aktuální verze.

Kalendář

Nakonec se v celé své kráse představuje Kalendář Google. Aplikace působí čistým a uhlazeným dojmem, nabízí řadu animací, doprovázejících procházení položek událostí, plánování akcí další operace, kterými tato aplikace disponuje.

Zdroje: Phandroid, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (51)