Pařba na víkend – tipy na Android hry 152

parba 152

Dnešní díl našeho herního seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry jako první nabídne velmi povedený 3D Endless run The Great Marian War. Následuje atmosferická adventura Shardlands. Třetím kouskem je inovativní logická hra Kami. Předposlední hrou je populární point and click adventura Violett a na závěr vás čeká jedna z nejvydařenějších her poslední doby, The Room 2.

The Great Martian War

Píše se rok 1913 a Země se ocitá na pokraji zkázy. Lidstvo je ve válce proti mimozemským robotům a její jednou šancí na přežití jste vy, nebojácný voják Gus Lafonde. Takto zní příběh této endless runové hry, ve které se budete snažit zachránit lidstvo před vyhynutím. S vaším vojákem se vydáte na bitevní pole, kde se budete vyhýbat nášlapným minám, útokům dělostřelectva, ale také samotným mimozemšťanům (kteří mimochodem vypadají téměř identicky jako emzáci z filmu Válka Světů). Hru lze ovládat buďto tapáním na displej, nebo gyroskopem. Podle úspěšnosti vašeho běhu získáváte zkušenostní body. Díky nim se váš hlavní hrdina leveluje, což mu odemyká další předměty pro případný nákup. I když je v současné době Obchod Play tímto žánrem doslova přesycen, nelze The Great Marian War než pochválit. Hra totiž vypadá velmi dobře, má skvělou atmosféru a nabízí volnost pohybu, na kterou u těchto her nejsme zvyklí.

the great martian war 1

f29562e610048f772fdc49270e1f66c4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Shardlands

Shardlands je skvělá atmosférická adventura s dech beroucím audiovizuálním zpracováním. Hlavním hrdinou procházíte temnými jeskyněmi, řešíte nejrůznější logické hádanky a bojujete s nepřáteli. V každém levelu sbíráte modré objekty, jenž vám poté odemykají portály do dalších levelů. Některé z těchto objektů se nachází na odlehlých místech, do kterých není jednoduché se dostat. Hlavní hrdina disponuje speciálními schopnostmi a může tak například manipulovat s prostředím (vznášejícími se plošinami). Ty lze posouvat takovým způsobem, aby vám vytvořily cestičku k jinak nedosažitelným místům. Zajímavý je i způsob boje s protivníky. Některé z nich můžete zlikvidovat pouhým tapnutím, jiné musíte nalákat k věžím s laserovou bariérou. Jedná se o opravdu skvělou inovativní hru.

shardlands 1

Kami

Je skvělá logická hra s příjemným hudebním doprovodem. Vaším úkolem bude zajistit, aby celý displej, původně složený z několika barevných částí, obsahoval pouze jednu barvu. Na výběr máte z několika barev, které můžete libovolně nanášet na papír (displej). Na to, abyste tento úkol splnili, máte pouze několik tahů. Pokud se vám nebude dařit vybarvit plochu displeje na nejmenší možný počet pokusů, můžete si ve hře aktivovat nápovědu. Ta vám postupnými kroky naznačí, jakým směrem byste se ve vybarvování měli ubírat. I jediná takováto rada může být v některých kolech opravdu stěžejní. Zpočátku budete mít možná problém s pochopením principu hry, když si ovšem zahrajete pár levelů, hned vám bude jasné, oč v Kami vlastně běží.

kami 1

fec693732639ab8e7660a3d253d3ada0?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Violett

Je vydařená point and click adventura s dívkou jménem Violett v hlavní roli. Ta po přestěhování do nového domu objeví amulet, který ji přenese do podivného fantasy světa, kde musí řešit logické hádanky. Po většinu času se budete snažit přicházet na to, co máte vlastně dělat, ostatně jako u všech her obdobného žánru. Pokud budete stejně tak zoufalí jako já, dopadnete tak, že si na Internetu (nejlépe YouTube) začnete vyhledávat řešený postup hry. Věřím ale, že šikovní a kreativní hráči nebudou mít sebemenší problém. Po zvukové a grafické stránce je hra Violett velmi povedená. Tuto adventuru si lze zakoupit i na Steamu.

Violett 1

0a223c8c42db77df3ac042265ff97dd2?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

The Room 2

Pokud jste byli nadšeni z prvního dílu této hry, pak Vás nezklame ani její pokračování. Dokáže překvapit a nabízí nové herní prvky. The Room Two se může bez ostychu zařadit mezi jednu z nejlepších her vůbec a nelze ji prakticky co vytknout. Opět Vás ve zhruba čtyřech hodinách herního času budou čekat místnosti plné beden, stolů a nejrůznějších objektů k detailnímu prozkoumání. The Room Two nabízí parádní grafiku i zvuk a hlavně skvělou tajemnou atmosféru. Tuto úžasnou logickou hru seženete na Google Play za 66 korun a jestli vás zaujala, nezapomeňte se podívat na recenzi ZDE.

the room 1

The Room Two
The Room Two

Video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 152

Pařba na víkend - tipy na Android hry 152

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)