Pařba na víkend – tipy na Android hry 148 – Archangel, Robocop a další plechovky

parba 148 featured 2

Dnešní díl Pařby na víkend jako první nabídne akční RPG se skvělou grafikou a podporou nejrůznějších gest pro účinný boj s nepřáteli – Archangel. Dále to bude reinkarnace Robocopa ve hře od známé společnosti Glu Mobile. Třetí hra pak nabídne tankové bitvy v Tank Riders 2 od studia Polarbit. Předposledním tipem bude skvělá logicko-fyzikální hra Siege Hero Wizards. Poslední hrou je endless run k odreagování s názvem Kiwi Dash.

Archangel

Je hack and slash RPG, ve kterém se v roli archanděla vydáváte zlikvidovat všechny jednotky zla a nastolit tak spravedlnost. Hra se ovládá tapáním na displej (žádné virtuální joysticky) a gesty pro sesílání vašich speciálních schopností. Všechna kouzla jsou zobrazena v hlavní nabídce hry, kde také mimochodem naleznete, jakým gestem dané kouzlo vytvoříte. Zpočátku ovšem můžete používat pouze jeden základní útok. Až postupem hraní získáte všechny možné schopnosti. Graficky se jedná o velmi povedenou záležitost. Vizuální zpracování lze v nastavení optimalizovat, resp. vybrat si z nízkých/vysokých detailů a úrovně efektů. Tato hra vás rozhodně překvapí.

archangel 1

The app was not found in the store. :-(

Robocop

Je akční střílečka na motivy filmu, který se v brzké době chystá do kin. Hru vytvořilo studio Glu, což znamená, že je zdarma a jsou v ní mikrotransakce. V roli robotického policisty (Robocopa) se vydáte do ulic zadržet zločince, na které byl vydán zatykač. Ve hře nelze volně chodit, ale pouze přebíhat mezi jednotlivými úkryty. Vaší hlavní starostí tedy bude správně mířit, střílet a využívat moderní technologické vychytávky pro efektivnější likvidaci. Využívat můžete ozbrojené drony, nebo speciální brýle sloužící k odhalení slabých míst nepřátel a vidění skrze překážky. V každé misi získáváte peníze, za které si poté můžete koupit a upgradovat nové zbraně, či vylepšit Robocopův oblek.

robocop 1

The app was not found in the store. :-(

Tank Riders 2

Je pokračování úspěšné tankové hry známého studia Polarbit. Lepší grafické zpracování není jediným vylepšením tohoto dílu. Čeká vás spousta nových misí s nápaditější náplní. Setkáte se s interaktivním prostředím, novými zbraněmi, portály sloužícími k teleportování jednotek, nebo misemi ve tmě. V nastavení lze volit mezi několika způsoby ovládání a také si můžete optimalizovat grafické zpracování. I když hra nemá multiplayer (pouze sdílení svých výsledků), určitě vás zabaví a to i na delší chvíle. Druhý díl hry Tank Riders je v Google Play, na rozdíl od prvního, ke stažení zdarma.

tank riders 2

The app was not found in the store. :-(

Siege Hero Wizards

Her na způsob Angry Birds můžete v obchodě Google Play nalézt poměrně hodně. Ne všechny ovšem nabídnou tak skvělé zpracování, jako samotná legenda s rozzuřenými ptáky. Najdou se samozřejmě i výjimky, mezi které patří tato novinka, Siege Hero. Vaším úkolem v této hře bude ničit konstrukce různých materiálů, na kterých se nacházejí skřeti. V každém levelu je vám nabídnuto několik typů střel (ohnivé, mrazivé apod.). Těmi musíte zbořit konstrukce takovým způsobem, abyste zasáhli co nejvíce skřetů a přitom neublížili červenému čarodějovi. Ten se vyskytuje pouze v některých kolech a to jen proto, aby učinil hru více náročnou. Siege Hero má skvělou fyziku, grafiku a velmi originální power-upy.

siege hero wizards 1

Siege Hero Wizards
Siege Hero Wizards

Kiwi Dash

Jedná se o klasický endless run s ptákem kivi pojídajícím kiwi (ovoce). Hra má pouze 2 ovládací prvky – skok a zrychlení sloužící k ničení překážek. Čím déle tlačítko skoku podržíte, tím výše kiwi vyskočí. Pokud na něj tapnete 2krát, kiwi dokáže chvíli letět. Za posbírané ovoce můžete nakupovat nové vzhledy a power-upy. Hra má sice jen průměrnou grafiku, ale je opravdu zábavná. Pro odreagování během náročných dnů je jako stvořená. K absolutnímu uvolnění při hraní této hry přispívá pohodlná hudba, která opeřence při jeho nekonečném běhu doprovází.

kiwi dash 1

The app was not found in the store. :-(

Video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 148

Pařba na víkend - tipy na Android hry 148

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)