Pařba na víkend – tipy na Android hry 140

tank battles 2

Pařba na víkend je zpátky! Co vás v dnešním díle čeká? Nejprve se zúčastníte největšího tankového turnaje ve hře Tank Battles. Dále to bude oblíbená iOS hra Gold Digger, která se konečně objevuje i pro Android. Třetí hrou je novinka Star Wars Tiny Death Star vzniklá spoluprací studia Nimble Bit a LucasArts. Jedná se o alternativu původního Tiny Tower, avšak s tématikou Hvězdných Válek. Předposlední hrou je King of Fighters ’97, čili stará dobrá bojovka studia SNK Playmore. Na závěr vás čekají další tankové bitvy ve hře Blitzkrieg, která bude možná v brzké době konkurovat fenoménu World Of Tanks.

 

Tank Battles

Už dlouho jsme v pařbě neměli tankovou hru, a jelikož studio Gameloft jednu takovou nedávno vydalo, přinášíme vám freemium titul Tank Battles. V této hře se vydáte na odlehlý ostrov, kde se odehrává ten největší tankový turnaj pod sluncem. Vy se ho samozřejmě zúčastníte a stejně tak i několik dalších tankových nadšenců. Tank Battles přichází s klasickým a ověřeným principem hraní, ve kterém na váš tank pohlížíte z ptačí perspektivy a pomocí virtuálního joysticku jej ovládáte. Střelbu realizujete tapnutím na požadované místo displeje. Bojovat budete nejen proti nepřátelským tankům, ale také statickým věžím. Za získané mince z padlých nepřátel lze v menu nakoupit součástky pro upgrade vašeho tanku. Gameloft, jak už to má v poslední době ve zvyku, nás opět poněkud nepřirozeně nutí k mikrotransakcím a to se nám příliš nelíbí. Jinak se jedná o vcelku povedenou hru.

tank battles 1

4950dc557dc6f0432ef04f40d6b00f14?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Gold Diggers

Oblíbená iOS hra Gold Diggers si konečně našla cestičku i k operačnímu systému Android. V této postřehové hře budete ovládat obří vrták, s nímž si budete provrtávat cestu do středu země a sbírat přitom zlato. Hra si na první pohled doslova koleduje o to, aby se ovládala prostřednictvím gyroskopu, ovšem skutečnost je jiná. Vaším vrtákem zatáčíte buďto tažením prstu do stran, nebo okamžitým tapnutím, čímž změníte směr mnohem rychleji. Včasné reakce jsou vyžadovány ve chvílích, kdy se musíte vyhýbat ohnivým spirálám, nebo jste pronásledováni obřím písečným červem. Hra je zdarma a jsou v ní mikrotransakce, do kterých však v tomto případě nejste nuceni.

gold diggers 1

42c13546abc6cab9f040a9e7f079c605?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Star Wars TinyDeath Star

Je hra na způsoby klasického Tiny Tower, na které se podíleli vývojáři studia Nimble Bit a společnost LucasArts. Koncept původní hry se přenesl do tématiky Hvězdných Válek. Ústředním cílem této hry je vybudovat Hvězdu Smrti. Abyste mohli budovat další patra vaší věže, musíte nejprve získat potřebné množství financí. Za účelem vytvoření pasivního příjmu budete zaměstnávat návštěvníky vašeho komplexu, vozit je do požadovaných pater a vyřizovat objednávky zákazníků. Zároveň budete plnit úkoly temného imperátora, za které vám připadnou ty nejvyšší možné odměny. Hra vás zaujme svojí roztomilou retro grafikou a povedeným hudebním doprovodem.

star wars tiny death star 1

ba1ef8ba2c3e0cd11894e565d0e5f3b4?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

King of Fighters ’97

Je Android portace klasické bojovky studia SNK Playmore z roku 1997. Pokud vám SNK nic neříká, stačí zavzpomínat na starý dobrý Metal Slug z automatů a ihned byste měli mít jasno. King of Fighters ’97 se od původní verze hry příliš neliší, jedinou změnou je upravené ovládání pro dotykové displeje. Hra nabízí dohromady 35 postav a 2 herní módy. Kombinací virtuálního joysticku a tlačítek pro útok můžete vytvářet nejrůznější kombinace. Každá z postav má svoje silné a slabé stránky a také speciální sílu. Pokud si na tento žánr her potrpíte, King of Fighters ’97 by ve vašem telefonu rozhodně neměl chybět.

king of fighters 1

THE KING OF FIGHTERS '97
THE KING OF FIGHTERS '97

Blitzkrieg

Jistě jste v poslední době museli zaregistrovat rostoucí popularitu tankové free-to-play hry World of Tanks. Tato hra láme prodejní rekordy (i když je zdarma) a v současné době ji hrají miliony lidí po celém světě. Jak tohle všechno vlastně souvisí s Androidem? Čeští vývojáři ze společnosti Pseudos Software Ltd. se rozhodli, že vytvoří podobnou tankovou hru i pro naše androidí zařízení. Hra se jmenuje Blitzkrieg a v současné době se nachází ve fázi beta, i tak ale vypadá opravdu skvěle. Jedná se o free-to-play titul, nicméně autoři hry slibují odlišný přístup k mikrotransakcím a lepší zákaznický přístup, než je tomu u World of Tanks. Hráči se tak budou moci sami podílet na budoucím vývoji hry (svými názory a další zpětnou vazbou). Blitzkrieg pokrývá dvě základní oblasti – historickou éru (druhá světová) a modernu (od 1955 po současnost). Co se herních módů týče, zatím lze hrát team deathmatch a boj o vlajky. Hra vypadá skvěle a my autorům držíme palce v jejich budoucím vývoji, jedná se o velmi nadějnou hru.

blitzkrieg 1

Armored Aces - Tank War
Armored Aces - Tank War

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

oegmain

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 52

Hry David Zmuda David Zmuda
3 min. uložit na později
templerun main

Pařba na víkend – Tipy na Android hry 54

Hry David Zmuda David Zmuda
3 min. uložit na později
raging

Pařba na víkend – tipy na Android hry

Hry Jirka Pernica Jirka Pernica
4 min. uložit na později

Komentáře (16)