Pařba na víkend – tipy na Android hry 123

unicorn

Jako první nás v dnešní pařbě čeká pan žárovka zachraňující svět před zlými mikroby ve hře Stay Alight. Následuje pokračování robotího jednorožce ve zcela vybroušeném grafickém kabátu dalšího pokračování hry Robot Unicorn Attack 2. Ve třetí hře budeme neustále padat dolů, vyhýbat se překážkám a dalším nástrahám vězení. To vše, abychom se s hlavním hrdinou dostali ven ve hře Freedom Fall. Předposlední hrou je Jack Lumber, se kterým budete porážet stromy, abyste se “jim” pomstili za smrt své babičky. Na závěr pro vás máme logickou hru od českého vývojáře Alda Games. Jmenuje se Zachraň šneka a budeme v ní řešit logické hádanky a využívat k tomu fyziku.

Stay Alight

Hlavní postavou této hry je pan žárovka (postavička s žárovkou místo hlavy), jehož hlavním úkolem je očistit planetu od zlých mikrobů. V každém kole máte omezené množství hodů, pomocí kterých musíte odstranit všechny nepřátele z mapy. Využívat k tomu můžete fyziku, na jejíž základě je hra postavena. Pakliže se vám nebude dařit likvidovat zelené potvůrky klasickou cestou, můžete si zakoupit power-upy jako například zemětřesení, či zamražení nebo mnohé další. Stay Alight má opravdu hezkou a příjemně působící grafiku a dohromady nabídne až 60 levelů plných zábavy.

parba 123

The app was not found in the store. :-(

Robot Unicorn Attack 2

Pokračování robotického jednorožce je konečně na Google Play. V porovnání s prvním dílem si na první pohled všimnete zcela přepracovaného grafického zpracování, díky kterému hra nyní působí o dost lépe, než její předchůdce. Princip hry se příliš nemění, poběžíte tedy v různých prostředích a budete překonávat překážky, jako jsou propasti nebo krystaly stojící v cestě. Hra se ovládá dotýkáním se levé (skok) a pravé strany (dash) displeje. Tyto 2 základní ovládací prvky si můžete v nastavení prohodit. V menu máte možnost si dokoupit další melodie, které vás budou při hře provázet.

robot1

Robot Unicorn Attack 2
Robot Unicorn Attack 2

Freedom Fall

Je velmi povedená, avšak malinko předražená hra od studia Stirfire. S hlavním hrdinou se budete snažit dostat z vězení. Hra probíhá tím způsobem, že neustále padáte směrem dolů a přitom se vyhýbáte překážkám, přes které také můžete přeskakovat. Dále se můžete odrážet od zdí a využívat bonusové předměty, jako padák apod. Cestou dolů vás provází nápisy na zdech, které jednak v určité míře odhalují příběh, ale také jsou občas vcelku vtipné a nešetří i černým humorem. Hra má velmi zvláštní, avšak povedený styl ovládání. Vysvětlit jej by zřejmě nemělo cenu, protože jeho ovládnutí není úplně jednoduché a musí se jej naučit každý sám. Freedom Fall nelze než doporučit a to i přes její vysokou cenu.

freedom1

Jack Lumber

Jackova babička byla usmrcena spadlým stromem a on se tak vydává na cestu posty – chce vysekat všechny zákeřné stromy ze svého lesa. Hra v určitém ohledu může připomínat klasického Fruit Ninju, protože se jedná o velmi podobný princip. Jednotlivé dřeva však budete muset rozsekávat tím správným způsobem, to vše bude vysvětleno v úvodním tutoriálu. Hru jako je tato jste na svých telefonech zatím bezpochyby nehráli. Díky svému unikátnímu principu, intuitivnímu ovládání a zábavnému provedení vás hra zabaví i na delší chvíle. Jediné, co by vás možná mohlo odradit, je cena hry. Za Jacka Lumbera totiž zaplatíte 80 Kč.

tree1

The app was not found in the store. :-(

Zachraň šneka

Zřejmě se nebudete vůbec divit, když vám řeknu, že úkolem této hry bude zachraňovat šneky. Co rozhodně stojí za zmínku je skutečnost, že hra je v češtině (český vývojář). To rozhodně potěší, protože i když je českých vývojářů je na Google Play určitě mnoho, tak jejich hry jsou obvykle v Angličtině. Co se této hry týče, jedná se o logickou gamesku s povedenou fyzikou. Budete se v ní snažit posouvat šneky na taková místa, kde budou chráněni před žhavými paprsky či padajícím kamením. Hra nabízí 24 úrovní a více než 30 interaktivních objektů. Zachraňování šneků v tomto podání se nám moc líbilo a proto jej můžeme jedině doporučit.

šnek1

Save the Snail
Save the Snail

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)