Pařba na víkend – tipy na Android hry 242: Vlkodlaci, chobotnice a stavění sněhuláků

android hry hlavni

Jako první si dnes představíme výbornou návykovku Octopus Evolution, ve které budete objevovat nové druhy chobotnic. Následuje skvělá bojovka The Executive, v níž v roli CEO úspěšné společnosti válčíte proti vlkodlakům. Třetím tipem je logická hra A Good Snowman, jejíž cílem je stavět sněhuláky. Předposledním tipem je pokračování skvělého 3D RPG Aralon a na závěr si vytáhneme “prkna” a vydáme se na svah ve hře Snowboard Party 2. To vše v dnešním díle seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry.

Octopus Evolution

Octopus Evolution je na první pohled nenápadná, na ten druhý ovšem velmi návyková casual hra. Cílem hry je spojovat podobné chobotničky a vytvářet tak nové, dosud neobjevené, druhy. Čím více chobotniček se vám podaří spárovat, tím lepších příjmů postupně dosahujete. Za získané peníze lze dokupovat nejen různé převleky a vychytávky, ale také samotné chobotničky.

V herním obchodě rovněž nechybí vylepšováky, jejichž zakoupením získáváte rychlejší obnovu nových chobotnic, jejich automatické spojování či zvýšení vašich pravidelných příjmů z “chovu” chobotnic.

Octopus Evolution: Idle Game
Octopus Evolution: Idle Game

The Executive

The Executive je parádní 2D bojovka, v jejíž hlavní roli vystupuje CEO společnosti, která byla napadena vlkodlaky. Jelikož váš hlavní hrdina ovládá bojové umění, čistka krvelačných potvůrek pro vás nebude představovat žádný problém. Hra je rozdělena do 2 základních sekvencí – běh a zdolávání překážek a souboje. V případě běhu závisí na vašem reflexu, neboť v určitých momentech musíte táhnout prstem po displeji (konkrétním směrem). Na zareagovaní máte vždy zhruba 2 vteřiny, pokud se vám to ovšem nepodaří, ztrácíte životy.

Důležitou součástí hry jsou samozřejmě souboje. S vaším hrdinou využíváte nejrůznější údery, a to do vrchní i spodní části těla nepřátel. V soubojích rovněž nesmíte zapomínat na krytí. Absolvováním levelů získáváte zkušenostní body, které poté můžete investovat do nových úderů či atribut vašeho “kravaťáka”.

A Good Snowman

Celý název této logické hry zní – A Good Snowman Is Hard To Build. Pokud jste tedy někdy ve svém životě stavěli sněhuláka, jistě tvůrcům tohoto názvu (hry) dáte za pravdu. Cíl hry je tedy zřejmý – postavit sněhuláka. S podivnou černou postavičkou budete válet sněhové koule takovým způsobem, abyste vytvořili 3 různě velké tvary. Poté je stačí na sebe ve správném pořadí naskládat a sněhulák je na světě.

Hra ovšem není vůbec jednoduchá, neboť jednotlivé levely jsou pokryty jednak sněhem, ale také travnatými porosty, na kterých vaše sněhová koule samozřejmě nenabývá na velikosti. Budete tak muset uvažovat, z jaké strany se ke kouli postavíte, kudy ji budete válet a závěrem také, kde ji ve finále necháte stát. Tato velmi povedená logická hra rozhodně stojí za vyzkoušení.

A Good Snowman
A Good Snowman

Aralon: Forge and Flame 3D RPG

Studio Crescent Moon Games vydalo nový díl svého RPG Aralon. Ten navazuje na předchozí Aralon: Sword and Shadow, který se zařadil mezi jedno z nejlepších RPG s otevřeným světem pro operační systém Android. Druhý díl Aralonu přináší velmi kvalitní grafické zpracování, které už je téměř srovnatelné s některými, sice staršími, 3D RPG pro stolní PC. V novém díle na vás čeká spousta nových předmětů, zbraní a poutavý příběh.

Na počátku hry si můžete vybrat ze tří ras a čtyř povolání s vlastními “stromy” schopností. Z hlediska grafického bude vhodné zmínit přítomnost dynamického stínování či změnu dne/noci.

Aralon: Forge and Flame 3d RPG
Aralon: Forge and Flame 3d RPG

Snowboard Party 2

Jednu z nejlepších snowboardových her – Snowboard Party – jsme vám již představovali ve starším díle seriálu Pařba na víkend. Vývojáři ze společnosti Ratrod Studio se po úspěšném prvním dílu samozřejmě nezastavili, a proto nyní přináší druhý díl, který je k dispozici ke stažení za 61 Kč.

Zajímá vás, co vlastně Snowboard Party 2 nabídne? Především se jedná o vylepšené grafické zpracování a lepší optimalizaci, online multiplayerový mód, nový systém přizpůsobení ovládání, díky němuž si upravíte ovládací prvky dle libosti, více než 50 triků a spoustu dalšího.

Snowboard Party World Tour Pro
Snowboard Party World Tour Pro

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)