Nokia i ASUS vydávají aktualizaci na Android 8 Oreo

aktualizaci oreo asus nokia

Hlavní vlna aktualizací na Android 8 Oreo nás čeká v následujících týdnech. Na začátek tu máme dvě společnosti, které v těchto dnech vydaly aktualizaci na Android 8 Oreo. Jednak je to ASUS s telefonem ZenFone 3 a pak také HMD Global s telefonem Nokia 6.

Nokia 6 a ASUS ZenFone 3 obdržely Oreo aktualizaci

Nejprve začneme se společností HMD Global, která dva týdny zpátky oznámila, že již zanedlouho vychází aktualizace na Oreo pro model Nokia 6. Včera ten den nastal a první majitelé již hlásí, že mají aktualizováno na poslední verzi Androidu.

Nokia 6 levny telefon s Androidem

Aktualizace má velikost 1 659 MB a přináší kromě novinek z Oreo, také změněné nastavení telefonu, má se vylepšit výdrž a také má telefon pořizovat lepší fotografie za špatných světelných podmínek.

Asus Zenfone 3 serie

ASUS pro změnu ohlásil, že každý ZenFone 3 nebo 4 obdrží aktualizaci do poloviny roku 2018. Na ZenFone 4 se dostalo minulý měsíc, nyní tak přichází řada na ZenFone 3. Kromě novinek z Oreo, se také ASUS rozhodl odstranit bloatware aplikace, jako třeba MiniMovie, Photo Collage, nebo Do It Later. Tyto aplikace budou dostupné už pouze přes Google Play. Ve speciálním článku máme k dispozici telefony, které obdrží aktualizaci na Android 8 Oreo.

Máte jeden z těchto telefonů? Obdrželi jste již aktualizaci na Oreo?

Zdroje: androidpolice.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)