Některé placené aplikace mizí z Android Marketu

obchod_play_ico

Pokud používáte odemčený T-Mobile G1 (s root právy), případně přímo jeho vývojářskou verzi, mohly by vám některé placené aplikace z marketu takřka zmizet před očima.

Google přistoupil na bezpečnostní politiku, kdy uživatelům zmíněných modelů zamezuje přístup k některým placeným aplikacím chráněným proti kopírování. Za opatřením stojí politika vracení peněz za zakoupenou aplikaci. Pokud si uživatel koupi aplikace rozmyslí a vrátí ji do 24 hodin, získá zpět zaplacené peníze.

Informace o blokování některých placených aplikací přišla po nedávných upozorněních na způsob zneužití marketu, kdy uživatel s developerskou verzí telefonu G1 zakoupí na marketu aplikaci, získá z ní instalátor s příponou .apk, aplikaci vrátí, dostane zpět své finance a následně aplikaci nainstaluje nezávisle na marketu například z SD karty. Právě snadná zneužitelnost marketu pomocí odemknutého G1 telefonu je považována za hlavní příčinu opatření.

Českých uživatelů se opatření zatím netýká, jelikož Česká republika dosud není na seznamu států, ve kterých jsou placené aplikace dostupné.

Blokování aplikací z Android marketu

Zdroj: Android Market Forum

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (0)