Menu

Google testuje inovaci sekce Moje aplikace a hry v Obchodě Play

Na začátku ledna objevil redaktor serveru Android Police Cody Toombs ve zdrojových kódech aplikace Obchod Play náznaky, podle kterých Google chystá inovaci sekce Moje aplikace a hry. Koncem minulého týdne se pak začaly rýsovat první obrysy, jak by přepracovaná sekce mohla vypadat. Obrázky nového rozhraní poslal jeden z uživatelů, který ho zachytil na svém přístroji.

Jaké novinky přinese sekce Moje aplikace a hry?

Jak naznačily zdrojové kódy, v inovované sekci Moje aplikace a hry přibylo několik způsobů řazení aplikací. Kromě toho se u jednotlivých položek zobrazují informace o posledním použití a velikosti aplikace. V dosavadním provedení jsou všechny aplikace zobrazovány v sekci Nainstalováno. Pokud jsou k dispozici aktualizace, jsou tyto aplikace zařazovány na začátek seznamu spolu s tlačítkem Aktualizovat vše. V inovované verzi by se programy s dostupnou aktualizací měly zobrazovat na samostatné záložce. Uživatel zde dostane také informace o velikosti aktualizace a datu publikování nové verze. Stejně, jako dosud, lze aktualizace instalovat jednotlivě, nebo všechny najednou (respektive dávkou).

V sekci Nainstalováno se zobrazuje seznam aplikací nainstalovaných v zařízení. I zde se odehrálo několik významných změn. Tou první je možnost řazení položek podle abecedy, velikosti, poslední aktualizace či posledního spuštění/použití. Velikost je zobrazována a počítána včetně veškerých dat, zatímco v sekci Aktualizace je proti tomu zobrazována pouze velikost stahovaného balíčku. Uživatel tak získá poměrně dobrý přehled o tom, jaké programy zabírají nejvíce úložiště, či které lze považovat za nepoužívané. Přímo ze seznamu lze aplikaci spustit k tomu určeným tlačítkem Otevřít. Překvapivě však na obrázcích inovované verzi chybí samostatná sekce Beta. Je možné, že je ve výchozím stavu skryta a zobrazí se, až když se uživatel připojí k testování nějaké aplikace.

Informaci o novém rozhraní sekce Moje aplikace a hry v Obchodě Play obdržel server Android Police pouze od jednoho čtenáře, pravděpodobně zaměstnance Google, což by mohlo znamenat, že se jedná o testování pouze na omezeném vzorku. Není tedy jisté kdy, a zda vůbec se s tímto rozhraním setkají běžní uživatelé. S velkou pravděpodobností je aktivováno na straně serveru, takže komu ho Google nepovolí, ten si ho prostě nevyzkouší.

Jaké další novinky bychom uvítali v Obchodě Play?

Pod článkem na Android Police se rozjela poměrně živá diskuze o tom, jaké novinky by uživatelé uvítali v Obchodě Play. Pojďme si v bodech ukázat několik přání uživatelů:

  • Samostatné zobrazení zakoupených aplikací.
  • Podrobnější vyhledávání a filtrování aplikací.
  • Možnost odinstalace a aktualizace aplikace přes webovou verzi Obchodu Play.
  • Samostatné sekce pro nainstalované aplikace a hry.
Jaké další novinky byste v Obchodě Play uvítali?

Zdroje: androidpolice.com, 4pda.ru.

 

Komentáře

Suudzi

suudzi 0

6.2.2017 16:34

Já bych určitě uvítal skrytí aplikací.. neustále mě otravuje ten balast od výrobce aktualizací.. navíc to posrali tak, že ty apky nelze ani deaktivovat .. pak se diví , že si rootujeme telefony

honzyn2554

6.2.2017 16:36

Já osobně bych uvítal možnost hromadného promazání již odinstalovaných aplikací v sekci ,, Moje aplikace a hry -Vše,,. Kdysi to šlo, teď už dlouhou dobu je můžu jen hromadně instalovat a to opravdu nechci.

navodar33

z aplikace
6.2.2017 18:45

Tiež by som veľmi prijal hromadné vymazanie odinštalovanych apiek…

Radeg

radeg 22

6.2.2017 19:17

@suudzi:
Jak, nelze deaktivovat?
Na N5X používám alternatívní kalendář a systémový je tak třeba deaktivovat, což není sebemenší problém.

Zapalik

zapalik 1

6.2.2017 19:22

Za tu změnu řazení budu rád. Jinak by se mi lbody poznámky u jednotlivých aplikací, abych příště věděl, proč jsem je dal pryč například, nebo co se mi na nich naopak líbilo

nosac

z aplikace
7.2.2017 14:09

Nevím jestli to existuje, ale hodila by se možnost odinstalovat poslední aktualizaci,protože někdy člověk zjistí, že aktualizace vlastně zhoršila funkci aplikace a pod.

SeppWinkler

SeppWinkler 12

8.2.2017 15:25

@nosac: +1 Presne toto ma napadlo, mali by byť k dispozícii vždy posledné dve verzie SW, aby sa dala aktualizácia jednoducho odinštalovať. Inak súhlasím s výberom redakcie. Hlavne triedenie a filtre – veď G je vyhľadávací GIGANT :) :)

RSS (komentáře k článku)