Google testuje inovaci sekce Moje aplikace a hry v Obchodě Play

moje-aplikace-a-hry-inovace-ico

Na začátku ledna objevil redaktor serveru Android Police Cody Toombs ve zdrojových kódech aplikace Obchod Play náznaky, podle kterých Google chystá inovaci sekce Moje aplikace a hry. Koncem minulého týdne se pak začaly rýsovat první obrysy, jak by přepracovaná sekce mohla vypadat. Obrázky nového rozhraní poslal jeden z uživatelů, který ho zachytil na svém přístroji.

Jaké novinky přinese sekce Moje aplikace a hry?

Jak naznačily zdrojové kódy, v inovované sekci Moje aplikace a hry přibylo několik způsobů řazení aplikací. Kromě toho se u jednotlivých položek zobrazují informace o posledním použití a velikosti aplikace. V dosavadním provedení jsou všechny aplikace zobrazovány v sekci Nainstalováno. Pokud jsou k dispozici aktualizace, jsou tyto aplikace zařazovány na začátek seznamu spolu s tlačítkem Aktualizovat vše. V inovované verzi by se programy s dostupnou aktualizací měly zobrazovat na samostatné záložce. Uživatel zde dostane také informace o velikosti aktualizace a datu publikování nové verze. Stejně, jako dosud, lze aktualizace instalovat jednotlivě, nebo všechny najednou (respektive dávkou).

V sekci Nainstalováno se zobrazuje seznam aplikací nainstalovaných v zařízení. I zde se odehrálo několik významných změn. Tou první je možnost řazení položek podle abecedy, velikosti, poslední aktualizace či posledního spuštění/použití. Velikost je zobrazována a počítána včetně veškerých dat, zatímco v sekci Aktualizace je proti tomu zobrazována pouze velikost stahovaného balíčku. Uživatel tak získá poměrně dobrý přehled o tom, jaké programy zabírají nejvíce úložiště, či které lze považovat za nepoužívané. Přímo ze seznamu lze aplikaci spustit k tomu určeným tlačítkem Otevřít. Překvapivě však na obrázcích inovované verzi chybí samostatná sekce Beta. Je možné, že je ve výchozím stavu skryta a zobrazí se, až když se uživatel připojí k testování nějaké aplikace.

Informaci o novém rozhraní sekce Moje aplikace a hry v Obchodě Play obdržel server Android Police pouze od jednoho čtenáře, pravděpodobně zaměstnance Google, což by mohlo znamenat, že se jedná o testování pouze na omezeném vzorku. Není tedy jisté kdy, a zda vůbec se s tímto rozhraním setkají běžní uživatelé. S velkou pravděpodobností je aktivováno na straně serveru, takže komu ho Google nepovolí, ten si ho prostě nevyzkouší.

Jaké další novinky bychom uvítali v Obchodě Play?

Pod článkem na Android Police se rozjela poměrně živá diskuze o tom, jaké novinky by uživatelé uvítali v Obchodě Play. Pojďme si v bodech ukázat několik přání uživatelů:

  • Samostatné zobrazení zakoupených aplikací.
  • Podrobnější vyhledávání a filtrování aplikací.
  • Možnost odinstalace a aktualizace aplikace přes webovou verzi Obchodu Play.
  • Samostatné sekce pro nainstalované aplikace a hry.
Jaké další novinky byste v Obchodě Play uvítali?

Zdroje: androidpolice.com, 4pda.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)