Menu

Mobile World Congress 2012 na Světě Androida: Informace z první ruky!

Pravděpodobně jste v posledních dnech zaznamenali zvýšený přísun informací o nových či připravovaných telefonech, tabletech a dalších zařízeních nejen s operačním systémem Android. Co se děje? Blíží se patrně nejdůležitější akce v segmentu mobilní techniky – již toto pondělí, tedy 27. února, začíná ve španělské Barceloně Mobile World Congress. Ale první informace začínáme vydávat už dnes.

Co je Mobile World Congress?

Mobile World Congress je kombinace největšího světového veletrhu v odvětví mobilních telefonů a konference, představující významné zástupce reprezentující mobilní operátory, výrobce zařízení, poskytovatele technologií, prodejce a vlastníky obsahu z celého světa. Událost zpočátku nesla označení GSM World Congress, později byla přejmenována na 3GSM World Congress, hovořilo se o ní taktéž jako o 3GSM nebo 3GSM World.

Mobile World Congress se koná vždy v únoru na výstavišti Fira de Barcelona v Barceloně v katalánské oblasti Španělska. Návštěvnost se průměrně pohybuje mezi padesáti a šedesáti tisíci lidmi, kterým se představují účastníci z více než 200 zemí celého světa. Až do roku 2006 se akce konala ve francouzském Cannes, kde byla známa jako 3GSM World.

V roce 2011 byla Barcelona vybrána jako “Mobile World Capital” a až do roku 2018 bude místem pořádání Mobile World Congressu.

Kdy probíhá MWC?

V uplynulých letech se MWC konal v těchto termínech:

  • v roce 2009 – od 16. února do 19. února
  • v roce 2010 – od 15. února do 18. února
  • v roce 2011 – od 14. února do 17. února

To nejdůležitější: letošní ročník Mobile World Congressu se koná od pondělí 27. února do čtvrtka 1. března.

Pro ty, kdo mají rádi dlouhodobé plánování, poznamenejme, že za rok bude MWC probíhat od 25. do 28. února.

Proč sledovat informace z MWC právě na Světě Androida?

Tento článek se mohl jmenovat třeba “MWC na Světě Androida, Svět Androida na MWC.” Proč? Protože o událostech z barcelonského výstaviště nebudeme informovat pouze články převzatými ze zahraničních zpravodajství a přeloženými tiskovými zprávami. Svět Androida bude mít na místě dva redaktory: Petra Mišáka a Tomáše Očadlého. Ti budou po celou dobu přinášet exkluzivní informace, fotografie a videa přímo z výstaviště.

Na české straně je pak připraven několikačlenný tým, který tyto informace bude doplňovat, kompletovat, dále zpracovávat a vydávat jako články. Jeho prioritou bude dostat novinky z terénu na stránky Světa Androida s co možná nejkratší prodlevou – nejlépe hned.

Jak získat informace z MWC z první ruky?

Možností, jak být stále v obraze, aby vám neunikla ani případná mobilní myška (pokud tam nějaká bude pobíhat, určitě o tom budeme informovat ;)), je hned několik. Jistě si i vy najdete zdroj, který vám bude nejvíce vyhovovat:

Aplikace SvetAndroida.cz pro váš telefon

Pokud náhodou ještě nepoužíváte naši aplikaci SvetAndroida.cz, tak přinejmenším na dobu konání MWC byste měli tento rest napravit! Ve spolupráci s předním vývojářským studiem Inmite s.r.o. totiž připravujeme její aktualizaci!

Co přesně nová verze přinese, je v těchto okamžicích zahaleno rouškou tajemství, nicméně jedno je jisté: chcete-li mít zprávy z MWC kdykoli a kdekoli, pohodlně a na jednom místě, pak je naše aplikace naprosto nepostradatelná.

Aplikaci SvetAndroida.cz si můžete nainstalovat již dnes – jakmile vyjde nová verze, Android Market vám automaticky nabídne její aktualizaci.

SvetAndroida.cz
Inmite s.r.o.
Verze1.0.4 (5. 12. 2011)
Velikost1,3 MB
2.1+


Zdarma

MWC na Světě Androida, Svět Androida na MWC

Věříme, že jsme vám předložili dostatek důvodů, proč sledovat dění na nejvýznamnější akci v oboru právě u nás. Je jisté, že nás i vás v následujících dnech čeká nápor nových informací, fotografií a videí, který, jak doufáme, zvládneme “bez ztráty kytičky”. Zůstaňte naladěni!

Připravili jsme pro Vás i speciální znělku MWC2012

http://youtu.be/EM0qi_REtCA

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

24.2.2012 19:51

Na jaké novinky z MWC2012 se těšíte nejvíce? Poraďte nám na co se nejvíce zaměřit. Budeme rádi za jakýkoli názor.

OptimusKuba

OptimusKuba

24.2.2012 20:17

Plánuju v příštích měsících nákup výkonného smartphonu nebo tabletu, takže já osobně sem zvědavej na čtyřjádrové novinky.

david

david

24.2.2012 20:32

OptimusKuba: tak vzhledem k této novince asi pešek.. :(

OptimusKuba

OptimusKuba

24.2.2012 21:33

david: Jn, ale má vyjít spousta Tegra 3 zařízení, pak je tu Samsung a jeho Exynos 4412(údajně má být v Galaxy S III), tak bych to tak černě neviděl…

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

25.2.2012 8:44

Děkujme za tipy, rádi se na ně zaměříme. Máme domluveny rozhovory se zástupci několika firem, takže určitě brzo přineseme čerstvé informace.

RSS (komentáře k článku)