Lenovo Yoga Book vstupuje na náš trh. Kolik stojí hybrid s grafickým tabletem?

lenovo-yoga-book_lifestyle

Lenovo v rámci letošního veletrhu spotřební elektroniky IFA 2016 v Berlíně představilo hned několik novinek. Mezi ty patřilo i zajímavé zařízení Lenovo Yoga Book. To se od konkurence odlišuje nejen konvertibilní konstrukcí s malými rozměry, ale především také absencí mechanické klávesnice. Tu zde totiž nahradil dotykový grafický tablet schopný rozeznat až 2048 stupňů přítlaku. Společnost Lenovo pak rozhodně neotálí a zařízení již přináší i na náš trh.

Drahý tablet, levný ultrabook

Lenovo Yoga Book představuje zařízení stojící na pomezí mezi ultrabookem a tabletem a tomu odpovídá i jeho cena činící 14 499 Kč s DPH. Za tuto částku dostanete na výběr ze dvou variant lišících se použitým operačním systémem. Buď můžete mít zařízení s klasickými Windows 10, nebo se rozhodnete jít cestou Androidu 6.0 Marshmallow s velmi silně předělaným prostředím, připomínajícím známý Remix OS.

lenovo-yoga-book-feature-drawing-android

Druhým a zároveň posledním rozdílem je zde výdrž na baterii. Ta u Windows 10 varianty činí až 13 hodin, zatímco Android verze by na baterii měla vydržet až 15 hodin. U obou verzí pak v balení obdržíte také stylus Real Pen. Ten dokáže fungovat jako stylus, své využití si však najde také jako klasické pero, přičemž pomocí něj psaný text se bude “přepisovat” z papíru i do elektronické podoby.

Lenovo Yoga Book Product Tour

Lenovo Yoga Book Product Tour

Lenovo Yoga Book

Lenovo Yoga Book

  • Displej 10.1'', IPS, 1920 x 1080 px, 218 ppi
  • Procesor Intel® Atom™ X5-Z8550, 2.4 GHz
  • RAM 4 GB
  • Fotoaparát 8 Mpx
  • Úložiště 64 GB, microSD až do 128 GB
  • Baterie 8500 mAh

Zaujalo vás Lenovo Yoga Book? Co říkáte na jeho cenu pro náš trh?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)