Menu

Kickstarter kampaň za Android v routerech

Na čím dál tím oblíbenějším serveru Kickstarter, který slouží coby crowdfundingová platforma, se objevil zajímavý projekt s názvem Droidifi. Jedná se o snahu přenést operační systém Android do dostatečně výkonných wi-fi routerů. Co si pod “dostatečně výkonným” máme představit? Konkrétně se jedná o modely Cisco/Linksys EA6500, Netgear R6300 a ASUS RT-AC66U, tedy routery, které se v našich končinách prodávají za ceny od pěti do šesti tisíc – jinými slovy: od O2 ani UPC je jen tak nedostanete. Jinak by ale měl být podporovaný jakýkoliv router s procesorem o taktu alespoň 600 MHz a 128 MB RAM (mimo jiné).

droidifi

A k čemu všemu je vlastně Droidifi dobrý? Jednak vám dovolí veškeré nastavení provést skrze mobilní telefon nebo skrze webové rozhraní emulující funkce androidího tabletu. Pak tu máme možnost zvýšení bezdrátového signálu, spojování routerů (čímž zdvoj až ztrojnásobíte pokrytou plochu), podporu pro USB (disky, webkamery, tiskárny,…), cloudové úložiště, media server, androidí aplikace, antivirus… je toho zkrátka spousta.

Projekt už je bohatě zafinancovaný a to do konce kampaně zbývá ještě patnáct dnů. Pokud se rozhodnete vývojářům přihodit alespoň jeden dolar, budete pasováni do funkce betatestera a navrch dostanete krom firmwaru samotného i tříměsíční přístup do speciálního obchodu s aplikacemi.

 

http://youtu.be/Z2aJl-xrKuQ

 

Zdroj: Kickstarter

 

Komentáře

TomVal

TomVal 21

2.3.2013 13:29

Radši bych se dočkal vendor independent Androida, kterého půjde instalovat tak jako Wokna nebo Linux

sarlej

sarlej

2.3.2013 14:16

To je ale nesmysl. K cemu do routeru cpat android, radeji linux. A ten uz do spousty routeru nacpat jde viz open-wrd a dd-wrt.

czechiaa

2.3.2013 14:47

S pokrytím je to sice hezké, ale stejnak to bude “hitovka” na měsíc a pak zas bude jiná “novinka” ;-)

ic

ic

2.3.2013 19:58

Na tom samém už pracuje i naše cz.nic viz: http://connect.zive.cz/clanky/cznic-chce-vytvorit-android-pro-domaci-routery/sc-320-a-167265/default.aspx

Všechno ale stojí a padá s tím výkonem, jakou část si sám systém ukousne bude otázka.

RSS (komentáře k článku)