“Vyměňte zdarma váš iPhone za Android!” láká HTC

htc_cerny_patek

Severoamerická pobočka tchajwanské společnosti HTC bude v rámci slevové akce, známé pod názvem “černý pátek,” od 26. listopadu do 2. prosince měnit zákazníkům jejich letošní a loňské modely iPhonů za nový One A9. Zajímavé slevy si firma připravila také pro majitele vlajkových lodí dalších konkurenčních společností.

Akci lze z určité perspektivy považovat za vcelku zdařilou provokaci, neboť HTC One A9 byl často (nutno konstatovat, že právem) kritizován za nápadnou vizuální podobnost s aktuální vlajkovou lodí Apple. Zákazníci, kteří vymění své “jablečné mobily,” by tak po této stránce neměli zaznamenat významnější rozdíly.

Severoamerická pobočka konkrétně slibuje 100% slevu na telefon One A9, který na zdejším trhu stojí 499 dolarů, tedy v přepočtu asi 12 700 Kč (v českých e-shopech přitom pořídíte HTC Ona A9 za průměrnou cenu 15 299 Kč, nejlevněji pak za 14 299 korun). Akce platí pro zákazníky, kteří odevzdají některý z následujících modelů telefonu Apple:

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus

Vyplatí se akce HTC?

Zda se nabídka vyplatí, je otázkou – přeci jen model One A9 patří spíše do střední třídy, zatímco jmenované iPhony jsou na úrovni letošních respektive loňských vlajkových lodí.

Například iPhone 6 se 16 GB interní paměti (tj. stejná kapacita, jakou nabízí HTC One A9) se v českých e-shopech prodává nejlevněji za 13 999 korun, verze Plus již překonává hranici sedmnácti tisíc. iPhone 6s atakuje hranici 18 000 Kč a varianta “plus” překonává 22 000 korun. Mluvíme-li tedy o českých cenách, pak by nabídka HTC příliš zajímavá nebyla. Nesmíme ale zapomínat na to, že v USA jsou telefony Apple citelně levnější.

Další nabídka míří na zákazníky s konkurenčními vlajkovými loděmi. Majitelům Samsungu Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge nabídne výrobce slevu na One A9 ve výši 200 dolarů, zákazníci s LG G3 a G4 pak získají slevu sto dolarů.

Také na další dny si americká pobočka připravila i další zajímavé akce, jako například 27. listopadu bude prodávat Nexus 9 se 40% slevou. Navíc prvních 500 zákazníků, kteří si koupí model se 32 GB interní paměti, dostane zdarma klávesnici Logitech. Od 28. do 29. listopadu budou zlevněny všechny doplňky o 40 %, 30. listopadu bude možné koupit RE Camera se 60% slevou.

A co český trh?

Na to, zda akční nabídka pro “černý pátek” bude platit také pro český trh, jsme se zeptali oficiálního mediálního zastoupení společnosti HTC. Odpověděl nám Ondřej Kuvik: “Toto je lokální promoakce severoamerického zastoupení HTC, nikoli značky HTC jako takové.” Čeští majitelé telefonů Apple iPhone tak za svůj mobil novinku One A9 nedostanou, nicméně pro příznivce tchajwanské firmy připravilo české zastoupení promoakci “Oslav Vánoce s HTC,” ve které firma každý den rozdá vybrané vánoční dárky a jako hlavní výhru automobil Škoda Superb.

Zdroje: Hi-Tech, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)