Instagram překonal Twitter, denně jej používá 300 milionů uživatelů

instagram-300m1

Buď máte Instagram rádi, nebo jej nesnášíte a přemítáte, jak to “fotomrvítko” může někdo používat (nebo je vám to taky úplně fuk). Ať tak či onak, zmíněná sociální síť roste slušným tempem. Uplynulo devět měsíců od chvíle, kdy ohlásila 200 milionů aktivních uživatelů, dnes jich je 300. Přes 70 milionů fotografií je sdíleno každý den a celkově jich je přes 30 miliard. To jsou slušná čísla na službu, která začala existovat před čtyřmi lety.

instagram

Instagram rovněž překonal počtem aktivních uživatelů Twitter. Ten koncem října oznámil 284 milionů každodenních uživatelů. S vyšším počtem uživatelů přicházejí i problémy. Sociální síť se například musí vypořádávat s celou spoustou “fakeových” účtů, které se vydávají za oficiální profily celebrit, společností a tak dále. Instagram k tomu dodává, že v budoucnu začne jednotlivé účty prověřovat, jako to dělá Facebook a již zmíněný Twitter.

S tím, jak přibývá uživatelů, začíná se plnit i “feed” s fotkami. Pokud Instagram aktivně používáte, možná se vám stává, že si všechny nově nahrané příspěvky ani neprohlédnete. Uvidíme, co s tím populární síť udělá. Nabízí se možnost přidání různých filtrů, případně skrytí uživatelů, jejichž fotky vás nezaujmou.

Sledujte zajímavé profily

Před časem jsme vám přinesli přehled zajímavých Instagramových profilů, které se určitě vyplatí sledovat. Máte svůj tip? Podělte se v komentářích.

Jaké sociální sítě používáte aktivně vy?

Zdroj: BlogInstagram

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)