Tesla Cybertruck míří k prvním zákazníkům! Co zrychlení?

Cybertruck
  • Elon Musk osobně předal první Cybertrucky zákazníkům
  • Cenově vyjde na 61 tisíc dolarů, což je zhruba 1,4 milionu korun
  • Jedná se o první nový model Tesly za poslední 4 roky

Cybertruck si zasloužil spoustu pozornosti díky úvodnímu představení, kde designer společnosti Franz von Holzhausen rozbil hned dvě boční okna. Tento moment se stal natolik virálním, že většina z nás si určitě z představení pamatuje akorát díky tomuto momentu, místo vlastností, které auto má. Cybertruck přináší řadu inovativních prvků, které ho odlišují od tradičních vozidel. Po dlouhém očekávání a několika odkladech konečně vstupuje na trh a míří k prvním zákazníkům, a to v doprovodu samotného Elona Muska.

Dle zveřejněných informací má vnější plášť z extra tvrdé nerezové oceli a to zajistí minimální tendenci k poškození, promáčknutí nebo vzniku koroze. To se potvrdilo u testu Joea Rohana, který na auto střílel z luku o rychlosti téměř 200 km/h. Opravy jsou údajně jednoduché a rychlé. Sklo, které v minulosti selhalo, je ze zesíleného akustického skla, které odolá nárazu baseballového míčku při rychlosti až 112 km/h nebo například krupobití a také zajištuje naprosté ticho, jako třeba v kabině rakety ve vesmíru. Kontroverzní skla prošly další zkouškou, kterou sice uspěly, avšak se jednalo o daleko lehčí objekt, než u testu prvního.

Přípustná hmotnost přívěsu je 4990 kg a zatížení až 1134 kg. Slibuje extra pevnou ložnou plochu a je dostatečně velká i pro konstrukční materiály o velikosti cca 1,22 metru široké a 2,44 metru dlouhé. To je důležité pro ty, kteří plánují používat Cybertruck pro práci nebo převoz velkých předmětů. Dojezdová vzdálenost je až 547 km na jedno nabití a dalších až 235 km dojezdu získáte během 15 minut nabíjení pomocí superchargeru. A údajně z 0 na 100 km/h údajně zvládne za 2,7 sekundy!

Více o tomto stroji naleznete na oficiálních webových stránkách distributora. Na X (dříve Twitter) se dokonce objevilo video, kde testují jeho rychlost v porovnání s Porsche 911, přičemž dokonce na návěsu táhnul úplně stejný model auta. Tento závod vyhrál Cybertruck a video tak mělo demonstrovat ještě silné vlastnosti a akceleraci srovnatelnou s výkonnými sportovními vozy. Na webových stránkách je také uvedeno, že příští rok budou k dispozici ještě další dvě verze, model s pohonem na všechny kola a prémiový model Cyberbeast. Rezervaci na toto auto má údajně už více než 1 milion lidí a údajně se zatím v ČR, a dokonce ani v EU prodávat nebude.

Pořídili byste si Cybertruck?

Zdroj: Wired

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)