Elonovo AI Grok konečně míří k uživatelům! Čím je výjimečný?

Grok
  • Grok je nový model generativní umělé inteligence
  • Za vývojem stojí známý vizionář Elon Musk
  • Bude zatím pouze pro předplatitele X Premium Plus

Pokud sledujete Twitterový účet vizionáře Elona Muska pravděpodobně už jste o zavedení Groka několikrát slyšeli. Jde o zcela nový model generativní umělé inteligence, dle slov Elona daleko schopnější než dosavadní modely, jako například ChatGPT. Dokáže odpovídat na otázky a čerpá z podobné databáze. Dostupný bude v postranním panelu na platformě X.

Bude zatím pro předplatitele X Premium Plus a pouze uživatelům v USA. Dlouholetí předplatitelé získají prioritní přístup. Je založen na generativním modelu Grok-1 a byl trénován na datech z webu a výstupů od lidských asistentů. Jeho obrovskou výhodou je také začlenění dat z platformy X a navíc v reálném čase.

Platforma i přes kontroverzní pády stále obsahuje obrovskou databázi aktuálních informací a veškeré aktuální události celého světa se v největší míře objeví jako první právě na Twitteru. Zatímco ChatGPT nebo Bard většinou poskytne zastaralé informace, Grok si dokáže vyfiltrovat ty nejaktuálnější informace včetně uživatelské zpětné vazby. Což na druhou stranu může přinést i větší míru dezinformace, protože je platforma známá propouštěním podobných typů kontentu a ne každý příspěvek je ověřený či pravdivý.

Grok AI in Here – New ChatGPT Competitor from Elon Musk

Grok AI in Here - New ChatGPT Competitor from Elon Musk

Hrubý, neetický ale i vtipný Grok

Musk ho dříve popsal jako důvtipný model s trochou vzpurného nádechu. Údajně je ochotnější v odpovídání na pikantnější otázky, na které většina AI systémů neodpovídá. Dokonce může být na základě výzvy i vulgární. A pokud ho vyzvete, může na vás být hrubý a urazit vás na základě vašich příspěvků. Kromě toho si někteří uživatelé všimli, že může pochopit humor a být v odpovědích i vtipný.

Vyzkoušíte tento nový AI model ?

Zdroj: TechCrunch

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)