HTC vydává betaverzi své video aplikace Zoe

htc_zoe_ico

HTC Creative Labs publikovali v Obchodě Play betaverzi své aplikace Zoe. Poměrně zásadní je přitom skutečnost, že program je k dispozici pro zařízení všech značek, nikoli jen pro mobily HTC. První veřejná betaverze tak může být zdarma instalována na telefony a tablety Samsung, LG, včetně Nexusu 5, ale i Motorola či OnePlus, podmínkou je ovšem Android ve verzi 4.4.x (dle některých zdrojů dokonce jen 4.4.4).

HTC Zoe je od loňského roku předinstalovávána jako exkluzivní obsah na chytrých telefonech HTC. Jedná se o program, který dokáže vytvořit video z fotografií a krátkých filmů, pořízených fotoaparátem zařízení. Výsledný snímek doplňuje o tematickou grafiku, efekty a také hudební stopu. Během roku a půl vývojáři aplikaci zásadně vylepšili a HTC se ji rozhodlo uvolnit také pro telefony dalších značek.

Design Zoe se nese v moderním stylu HTC, přinášejícím prvky vzhledu “Material” z příští očekávané verze operačního systému Android L. Kromě standardních funkcí, jako jsou “lajkování”, komentování a sdílení dál, nabízí tento program také “předělávky” (“remaky”/”remixy”). V praxi to znamená, že video jiného uživatele můžete opatřit jinou hudbou, grafickým tématem, zaměnit záběry a poté vystavit na své “timeline”. Takové “předělávky” se pak také zobrazují v samostatné sekci u původního videa.

Stříhejte, publikujte a remixujte Stříhejte, publikujte a remixujte

Stříhejte, publikujte a remixujte Stříhejte, publikujte a remixujte

Stříhejte, publikujte a remixujte Stříhejte, publikujte a remixujte

Služba Zoe má velmi atraktivní oficiální stránky s mnoha funkcemi, jako jsou komentáře, “líbí se mi”, přeposlání a další. Nenabízí ale možnost vytvářet “remixy”.

Made with Zoe (Beta) – Life, Remixed!

Made with Zoe (Beta) – Life, Remixed!

Funkce aplikace HTC Zoe

  • Možnost poslat video přátelům a vyzvat je k jeho “remixování”.
  • Rychlé sdílení vytvořených videí na sociální sítě, jako jsou Facebook, Twitter a další.
  • Interakce mezi uživateli prostřednictvím komentářů a “lajků”,
  • Veřejné a soukromé (pouze pro přátele) sdílení.
  • Neomezené nahrávání obsahu.

Do služby HTC Zoe se lze přihlásit nejen pomocí účtu HTC, ale také s účty Google a Facebook. Nepočítáme-li omezení v podporovaných modelech, můžeme konstatovat, že Zoe působí dobrý dojmem – na rozdíl od stovky dalších video služeb má totiž řadu originálních “vychytávek”.

Zoe
Zoe

Zdroje: ChezaSite, blog HTC.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)