Menu

HTC začalo odemykat bootloader

Na vývojářských stránkách firmy HTC se objevil seznam prvních telefonů, u kterých je možné odemknout bootloader. jedná se o HTC Sensation evropské verze a HTC EVO 3D (Sprint). Nicméně i výrobce varuje případné zájemce o takovou úpravu, že nebude možné vrátit zařízení do původního stavu a při případných reklamacích, tato nemusí být uznána. Další varování se týká možnosti znefunkčnění telefonu po aktualizaci přes “FOTA” a také ztráty obsahu obsahující DRM. Výrobce ještě podotýká, že tento postup neodstraní ochranu SIM používanou u dotovaných telefonů některými operátory.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře „Napište vlastní zprávičku o Androidu„.
Děkujeme

 

Komentáře

zonda

zonda

23.8.2011 9:41

to byla novinka 16.8.

Standa

Standa

23.8.2011 10:55

neorientuju se ve vsech HTC telefonech, ale to je stale jeste problem ? Ja myslel ze komunita jiz nasla moznost jak odemknout vicemene kazdy telefon, takze ten kdo to potrebuje tak si to najde. Kdo si to nedokaze ani najit tak nema proc vubec o odemykani uvazovat.
Zmknutej bootloader kdyz nebude HTC vymejslet nove zpusoby jak to developerum zneprijemnit neni zas tak velkej problem (neboli kdyz bude fungovat hack jak ho odemknout nestandardni cestou)

Filip

Filip

23.8.2011 12:53

A to, ze si HTC zaznamená S/N a pak se na takový přístroj nevstahuje záruka na desku teda pravda jen nebo ne?

Raven

Raven

23.8.2011 14:37

Standa : zatím jsem nenašel způsob odemčení svého Htc Legend . Teda nějaký jednoduchý způsob :-)

Martin P.

Martin P.

25.8.2011 9:05

To Raven:

Ano odemčení bootloaderu není jednoduché jako to které nabízí THC pro topmodel. Není ani tak jednoduché jako pro Desire kde je velice solidní pack nutný pro odemčení ale…

Kčemu to odemykat pokud pro Legend neexistuje solidní komunitní ROM použitelná v ČR. Viz release notes třeba u Cyanogenu.

RSS (komentáře k článku)