HTC Sense 6.0 na videu: pohybová gesta a grafická témata

htc_one_2_sense_60

Již příští úterý proběhne představení druhé generace vlajkové lodi HTC One, která se pravděpodobně bude jmenovat “The All New HTC One” (viz aktualita Představení HTC One 2 (M8) proběhne 25. března!). S blížícím se datem oficiální prezentace také roste objem unikajících informací, ze kterých se příznivci této značky mohou dozvědět, co pro ně tchajwanský výrobce vlastně chystá. Zatím poslední video nezobrazuje samotný telefon, ale grafickou nadstavbu HTC Sense ve verzi 6.0.

HTC One 2 přijde s nadstavbou Sense 6.0 HTC One 2 přijde s nadstavbou Sense 6.0

V tomto případě jde o port Sense 6.0 na původním HTC One a skrze Screencast je nové prostředí prezentováno na větší obrazovce. Video, trvající přes tři minuty, vás provede ochutnávkou tapet a grafických témat, jakož i dosud nespatřenou funkcí pohybových gest (“Motion Gestures”). Video také ukazuje aplikaci s názvem HTC Apps, nicméně detailněji nerozebírá, co od ní můžeme čekat. Zdá se, že pohybová gesta v Sense 6.0 budou sloužit k jednoduššímu přístupu k některým aplikacím a funkcím. Například pokud je telefon vypnutý a uživatel přejede prstem po displeji směrem doleva, zobrazí se panel widgetů, zatímco opačný pohyb otevře BlinkFeed. K odemknutí telefonu bude sloužit tah směrem vzhůru, uchopení zařízení v režimu na šířku a stisk tlačítka hlasitosti aktivuje fotoaparát. Nejsou to sice zásadní inovace, přesto jsme přesvědčeni o tom, že tato gesta mohou o něco zjednodušit ovládání zařízení.

https://www.youtube.com/watch?v=HEfwE8W2_J0

 

Je více než pravděpodobné, že autor videa porušil hned několik pravidel a může očekávat ze strany HTC příslušné právní kroky – ostatně původní nahrávka již nebyla dnes ráno na YouTube k dispozici, naštěstí pro čtenáře ji zachovali a opětovně nahráli další uživatelé.

Zdroje: AndroidSPIN, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)