HTC zkouší známého šéfa financí. Pomůže dohnat obrovské ztráty?

htc-logo

Asi pro vás nebude žádnou žhavou novinkou, že finanční stránka tchajwanské společnosti HTC není zrovna příkladná. Společnost byla v červených číslech od druhého čtvrtletí roku 2015 do prvního čtvrtletí letošního roku, přičemž přišla o smutných 148 milionů USD. Nutně potřebovala finanční vedení, o které se dosud staral šéf obchodu Chialin Chang. Nyní ale firma konečně našla nového šéfa financí (CFO) a Chang se tak může vrátit na svou pozici. Novým CFO se stal Peter Shen, kterého jsme v minulosti mohli zaznamenat například ve společnosti HP nebo méně známé Inotera Memories.

HTC má nového šéfa financí

Shen toho má před sebou hodně. Firma na burze kolísá těsně nad hladinou a přestože je poslední vlajková loď skvělým smartphonem, není to on kdo udržuje mobilní divizi při životě. Z červených čísel se firma dostala zejména díky své virtuální realitě Vive, na které pracuje se společností Valve.

htc 10_lifestyle_rear_camera_crop

Jelikož dobře víme, že HTC umí vyrábět kvalitní a pěkné smartphony, byla by škoda přijít o takového hráče. Snad tento “lov” šéfa financí přinese společnosti ovoce a ta se konečně dostane opět na výsluní. Budou to ale mít těžké. Jak Peter Shen, tak celá společnost.

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)