HTC One se prodává dobře, Galaxy S4 však o poznání lépe

samsung_galaxy_s_iv_vs_htc_one-600×418

Ještě před vydáním telefonů obou odvěkých rivalů – společností HTC a Samsung – jsme předpovídali, že se letos strhne velká bitva. Zatímco Galaxy S4 je spíše evoluce předchozího modelu, HTC přišlo s více novinkami a dokázalo zaujmout. Stejný názor má i většina redakcí – model One se tchajwanské společnosti opravdu povedl. To však k rekordním prodejům zdaleka nestačí. Názor zákazníků se může od recenzentů diametrálně lišit, stejně tak obrovskou roli hraje marketing a my všichni víme, že Samsung své výrobky prostě prodávat umí a i když se HTC snaží, nestačí to.

To samé potvrzují i prodeje u amerických operátorů. I když nejsou známa přesná čísla, je jisté, že prodeje HTC One jdou oproti předchozím modelům dobře (což je velmi dobrá zpráva pro HTC, které to potřebuje jako sůl). Stejně tak ale víme, že prodeje Galaxy S4 od Samsungu jsou na tom ještě znatelně lépe – a nic jiného jsme ani nečekali. Trochu si troufáme tvrdit, že i kdyby byly oba přístroje naprosto totožné, Samsung si připíše více prodaných kusů.

samsung_galaxy_s_iv_vs_htc_one

Výsledky samozřejmě nemusí nutně nic vypovídat o našem trhu, ale jsme přesvědčeni, že bude situace velmi podobná.

Co si myslíte vy o prodejích zmíněných telefonů? Překvapilo vás, že se Galaxy S4 prodává lépe?

zdroj: examiner.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)