HTC One (M8) přinesl firmě první letošní zisk

htc_zisk_ico

V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2014 vykázala tchajwanská společnost HTC ztrátu, nicméně ujišťovala své investory, že v následujícím kvartále se situace změní díky zahájení celosvětových prodejů telefonu HTC One (M8). To se také nakonec opravdu stalo.

HTC One (M8) přinesl firmě první letošní zisk HTC One (M8) přinesl firmě první letošní zisk

HTC včera oznámilo své neauditované finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2014. Dle materiálů v průběhu tří měsíců dosáhla firma (malého) zisku 2,26 miliardy tchajwanských dolarů, což je v přepočtu asi 1,5 miliardy českých korun. V porovnání se srovnatelným obdobím loňského roku se jedná o nárůst o 80 %, kdy výrobce dosáhl černých čísel se ziskem 1,25 miliardy tchajwanských dolarů (asi 844 milionů korun). V prvním kvartále ale vykázal čistou ztrátu ve výši 1,88 miliardy (cca 1,27 miliardy korun).

HTC One (M8) přinesl firmě první letošní zisk HTC One (M8) přinesl firmě první letošní zisk

HTC vykázalo za uplynulé období tržby 65 miliard tchajwanských dolarů (tj. 43,87 miliard korun), což je sice výrazně více než v předchozím čtvrtletí (33,1 miliard), ale horší výsledek než loni, kdy firma utržila 70,7 miliard tchajwanských dolarů (47,72 miliard Kč).

Část analytiků je ale k číslům HTC spíše skeptická, protože se jedná jen o krátkodobé výsledky, podpořené navíc zahájením prodejů nové vlajkové lodi tchajwanského výrobce HTC One (M8), a je zřejmé, že v příštím čtvrtletí bude obtížné tento stav udržet. Podobná situace nastala v účetnictví HTC loni, kdy bylo druhé čtvrtletí roku 2013 ve znamení zisku, po kterém ale následoval “negativní” třetí kvartál. Situaci by dle odborníků mohlo vylepšit uvolnění nějakého dalšího zásadního produktu.

Zdroj: Hi-Tech.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)