HTC One 2 (M8) bude mít softwarová tlačítka na displeji

htc_one_m8_ico

Minulý týden se začaly objevovat spekulace, podle kterých příští vlajková loď HTC, známá zatím pod kódovým názvem M8, bude pravděpodobně prvním zařízením tohoto výrobce s tlačítky na obrazovce. Většina výrobců tomuto řešení zatím odolávala – například pro Samsung jsou typická dvě kapacitní tlačítka po stranách a jedno mechanické uprostřed, HTC preferovalo trojici či dvojici kapacitních tlačítek. Tlačítka na obrazovce tak byla typickým znakem především u zařízení Nexus, kde se setkala se smíšeným přijetím.

Asi nejčastějším důvodem kritiky tohoto provedení byla skutečnost, že ovládací prvky zabírají drahocenné místo na obrazovce. Na druhou stranu tlačítka na displeji mohou pomoci dosáhnout tenčího rámečku kolem displeje, takže i s větší úhlopříčkou obrazovky může být telefon stejně velký, nebo jen o něco málo větší ve srovnání se zařízením s tlačítky pod displejem.

Takto mají vypadat tlačítka na displeji Takto mají vypadat tlačítka na displeji

Podívejme se nyní na grafiku, ukazující vývoj tlačítek na telefonech HTC v posledních letech, jak ho prezentuje server HTC Source.

Vývoj tlačítek na telefonech HTC Vývoj tlačítek na telefonech HTC

Jak lze vidět na obrázku, HTC One 2 (M8) nabídne trojici tlačítek: Zpět, Domů a Přepínání mezi aplikacemi. Jistě bude zajímavé sledovat, jak se s lištou tlačítek vypořádá grafická nadstavba HTC Sense 6.

HTC One 2 údajně přijde na trh v několika barvách včetně černé, červené a bílé. Nová vlajková loď HTC bude mít pravděpodobně 5″ displej s rozlišením 1080p. V dosavadních únicích fotografií zaujal otvor na zadní straně, který by mohl být určen pro snímač otisků prstů. Obecně se předpokládá, že novinka by mohla být oznámena na tiskové konferenci těsně před MWC (MWC začíná 24. února), takže odpovědi na otázky, co je pravda a co skutečnost, se dost možná dozvíme už za pár týdnů.

Zdroje: AndroidSPIN, HTC Source, Android and Me, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)