HTC nejspíše nebude schopno uspokojit poptávku HTC One, výrobu brzdí UltraPixely

android-HTC-logo

Společnost HTC vytasila krátce před MWC svůj letošní klenot, nový vlajkový model HTC One, který je v současnosti tím nejlepším mobilním přístrojem na světě. HTC se již delší dobu potýká s finančními problémy, zisky klesají a zákazníci přecházejí ke konkurenci. HTC One je tak naděje na lepší zítřky. Ale nejspíše přijdou další problémy. Podle analytiků totiž nestíhá HTC vyrábět tolik přístrojů One, kolik by potřebovalo. Na vině je údajně některá z částí fotoaparátu s UltraPixely, která je náročná na výrobu. I kvůli tomu se HTC zatím vyhýbá prodejům na menších trzích, kam dorazí One o nějaký ten měsíc později.

dsc_0209

HTC si tak velmi komplikuje svou cestu na vrchol. Již za necelý týden se dočkáme představení modelu Samsung Galaxy S IV, díky  čemuž se pozornost od HTC One ještě více odvrátí. A to poslední, co HTC potřebuje, jsou problémy s výrobou a prodejem v době, kdy přijde jeho největší konkurent na trh se svým želízkem v ohni. A jak my víme, Galaxy S IV bude mít úspěch bez ohledu na to, zda bude lepší než HTC One či nikoliv.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)