HTC Hero v ČR v oficiální distribuci

htc-logo-1

Nejvybavenější telefon se systémem Android, tak bývá označován HTC Hero, který je již pár dnů dostupný také v České republice skrze českého distributora.

HTC Hero byl světu poprvé představen 25. června, přičemž do prodeje se dostal asi o měsíc později. Takto rychlé uvedení telefonu na trh po prvním představení není zrovna obvyklé, o to více však může těšit zákazníky. Světová premiéra prodeje HTC Hero se sice z původního 15. července zpozdila nejméně o týden, nicméně britští operátoři Orange a T-Mobile jej začali prodávat již 21. července, respektive 28. července.

 

HTC Hero v bílém HTC Hero v bílém

Po T-Mobile G1 a HTC Magic se nový HTC Hero dostal na český trh nečekaně rychle. 30. července společnost Sunnysoft na Facebooku oznámila dostupnost telefonu skladem. Sunnysoft pokračuje ve folklóru, čili nabízí bílou variantu telefonu. Její zvláštností je teflonem potažený zadní kryt baterie. HTC Hero používá nové grafické prostředí Sense vyvinuté přímo společností HTC, které je i v češtině. Již od minulého týdne se i na skladě Alzy.cz povalují bílé modely HTC Hera (na Alze je už dostupný i v černé barvě, která však nemá teflonovou vrstvu, narozdíl od bílé verze telefonu).

HTC Hero ve zkratce:

  • 3.2″ kapacitní displej s rozlišením 320 x 480 pixelů
  • paměti: ROM – 512 MB, RAM – 288 MB
  • procesor Qualcomm, 528 MHz
  • 3.5 mm jacko audio konektor
  • wi-fi, bluetooth, GPS,
  • 5 MPx fotoaparát

Oba e-shopy mají podobné ceny (cca 12 000 včetně DPH), Sunnysoft nabízí HTC Hero levněji, a sice za cenu 12 190 Kč.  Alza pak HTC Hero prodává za cenu 12 244 Kč. S jeho cenou to tedy není tak strašné. I naši slovenští bratři můžou jásat, jejich O2 totiž od sprna Hrdinu zařadilo do jeho nabídky, a tak se dá telefon sehnat za dotovanou cenu.

V České republice to je možné zatím pouze z e-shopů, ale pravděpobně bude později dostupný i u nějakého operátora (pravděpodbně T-Mobile).

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (16)