HTC zve na prezentaci 8. října. Představí HTC Eye?

htc_eye_ico

Minulý týden proběhla jedna z nejvýznamnějších akcí v oboru – berlínský veletrh IFA – kde bylo představeno hned několik zajímavých zařízení s operačním systémem Android. Ne všichni výrobci ale vytahovali své trumfy pro předvánoční trh právě zde – například společnost HTC včera rozeslala pozvánky na prezentaci, která se bude konat 8. října v New Yorku. Pozvánka neobsahuje žádné další podrobnosti, takže nám nezbývá než spekulovat.

HTC zve na prezentaci 8. října. Představí HTC Eye? HTC zve na prezentaci 8. října. Představí HTC Eye?

Oč tedy půjde, a co bude představeno? Něco naznačuje název akce “Double Exposure” (“dvojitá expozice”) a obrázek na pozvánce, zachycující dvě mladé ženy, pravděpodobně pořizující svou “selfie” fotografii s telefonem HTC One (M8). Nejspíš jen estetickou roli hrají v obraze zelené rámečky. Zahraniční média usuzují, že HTC hodlá představit telefon s lepším předním fotoaparátem, často používaný právě k pořizování fotek sebe sama.

Nedávno unikly informace, podle kterých HTC připravuje chytrý telefon se zaměřením na “selfies” – HTC Eye – takže je možné, že se bude jednat o představení právě tohoto zařízení.

Autoportréty “selfies” v současnosti získávají na popularitě. Na trhu existují telefony s předními fotoaparáty s rozlišením až 8 Mpx (například Vivo Xshot), některé jsou dokonce vybaveny bleskem (například Sony Xperia C3). Tchajwanský výrobce u své současné vlajkové lodi nabízí slušný 5Mpx přední fotoaparát, takže u HTC Eye buď uvidíme lepší variantu, nebo úplně jiný přístup k autoportrétům (co třeba duální přední kamera?).

Od HTC je v tuto chvíli nejočekávanějším produktem devítipalcový tablet HTC Volantis, který s velkou pravděpodobností bude prodáván jako Nexus 9. Oznámení tohoto zařízení je očekáváno do konce třetího čtvrtletí. Podle dosavadních zpráv bude tento tablet vybaven 64bitovým procesorem NVIDIA Tegra K1, displejem s úhlopříčkou 8,9″ a rozlišením 2048 x 1140 obrazových bodů, 4 GB operační paměti a interním úložištěm o velikosti 16 nebo 32 GB.

O tom, co HTC nakonec skutečně představí 8. října v New Yorku, budeme samozřejmě informovat na našem webu.

Zdroje: Droider, Droid Life, Mobil Telefon.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)