Menu

HTC Desire HD možná nedostane ICS

Velice oblíbený přístroj tchajwanského výrobce HTC sice dostal slib, že se aktualizace na Ice Cream Sandwich dočká, nemusí to tak však dopadnout. Kanadský operátor Telus totiž přinesl zprávu, že Desire HD se ICS nedočká, neboť jim HTC přineslo oficiální vyjádření, že měl mobil problémy s výkonem při zkušebních testech ICS na tomto přístroji.

Prohlášení samozřejmě neplatí pro celý svět, nastává však otázka, proč by to mělo být jinde lepší. Větší záhadou však zůstává fakt, že přístroj Incredible S, který má velice podobný hardware, aktualizaci dostal. Jak to celé dopadne, si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

zdroj: thedroidguy.com

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (Harvy) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

 

Komentáře

Mario

Mario

17.7.2012 11:06

Kecy v kleci. Výmluvy na HW jsou fakt dost ubohé. Můj Nexus S má podobný HW, má ještě méně RAM a ICS na něm je už dávno, teď přijde JB. A že je Sense na ICS tak náročné, že to gigový procesor nezvládne, tak tomu fakt nevěřím. Prostě na to se**u, jen to nechtějí přiznat.

Martin Dombek

Martin Dombek

17.7.2012 11:18

Blbost, už včera se ukázalo, že to je kachna a Desire HD normálně ICS dostane, tohle se týká jen konkrétního operátora, který se rozhodl že ICS neudělá. Zbytek světa s volnou distribucí normálně ICS dostane. SvětAndroida – palec dolů za takovéhle matení

adsamcik

adsamcik

17.7.2012 11:27

Jenom nesrovnávejte Nexusy s HTC… Nexus běží na čistém systému… HTC má HTC Sense a bez něj nevydají novou aktualizaci…. Připravili by tím telefon o několik výhod.

Tony

Tony

17.7.2012 11:30

Desire HD ICS dostane, HTC na svojom Facebooku to trochu potvrdilo keď sa včera jeden užívateľ pýtal, kedy bude ICS pre Desire HD a oni typicky odpovedali júl-august. :D A ICS má byť zrušený ako je v článku uvedené iba v Kanade.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

17.7.2012 11:50

Martin Dombek
Díky za komentář. V článku je uvedeno, že prohlášení platí pouze pro kanadského operátora a můžeme tedy jen doufat, že to nebude globální.

Lestr

Lestr

17.7.2012 12:28

Jsem hrdým majitele HDéčka a doufám že se potvrdí Vaše komentáře a aktualizace proběhne. Né že bych už teď nebyl spokojenej, ale proč nemít DHD ještě lepší. Je to nejlepší přístroj jakej znám !

Mario

Mario

17.7.2012 12:33

adsamcik: Kdo tady srovnává? Co takhle číst? Já jen píšu, že velice podobný HW (osobní příklad Nexus S) to bezproblému zvládá a Sense nebude tak náročné, aby to kvůli tomu mobil nezvládl. Takže výmluvy typu slabý HW jsou jen lhaním, na to reaguje můj příspěvek.

Pascal

Pascal

17.7.2012 12:44

Toto len potvrdzuje, ze treba kupovat nexus a na tieto po*rate firmy sa vykaslat. Nech radsej rovno povedia, ze ics nebude a nie sa vyhovarat. Tak isto zaspate LG.

Tony

Tony

17.7.2012 12:49

Mario: predstav si že si výrobca a máš veľa modelov ktoré musíš aktualizovať + vymýšľať nové modely a aktualizácia SW pre staršie modely(ako dostali One X, One V) a ešte teraz testovať JB na všetkých zariadeniach s ICS. Tí výrobcovia by radi spravili aktualizácie na čo najviac modelov, ale nemajú toľko času na to oproti Google ktorý aktualiuzuje iba 3 modely a JB už na nich skúšal pred predstavením a takisto nepomáha ani výrobcom každý rok predstavovanie novej verzie Androidu, tiež dosť veľa času zaberá aby fungovala nadstavba 100% s novou verziou OS. Takže akú výhovorku majú použiť??

unavix

unavix

17.7.2012 12:55

Z toho plyne jedině to, že se HTC nechce patlat se Sense.Protože jinak na ICS má DHD výkonu víc než dost.
Tak ať tam sakra to Sense nedávají,uvolní zdrojáky k HW a komunita se postará.
Nebo ať daji Sense do google play a kdo o ten bastl bude stát tak si to stáhne.
Vždycky sem měl Sense rád a kvuli tomu sem si i kupoval HTC ale to co teď dokážou u ICS je fakt otřes.

Kryton

Kryton

17.7.2012 13:10

Nechápu proč tu to vydáváte, když tohle se již dávno řešilo a výsledek byl ten, že to je jen pro Kanadu. Nechápu tenhle článek, píše o něčem co už je vyvrácené. Tady Svět androida trochu zaspal.

Mario

Mario

17.7.2012 15:26

Tony: Tak mají napsat že podpora nebude, a ne hloupě lhát. A nemají chrlit tunu pitomých modelů, které se liší jenom prdem! Fakt, Nexus nejlepší. Jednou za cca 2 roky nový model s plnou podporou.

Mira

Mira

17.7.2012 16:07

:D ja vedel proc si koupit Incredible S

Tony

Tony

17.7.2012 17:10

Mario: a potom sa ich každý bude vypytovať prečo, takto dali aspoň nejaký dôvod. A k tým Nexusom, som zvedavý či dostane aj 3.aktualizáciu budúci rok, zatiaľ aj Desire HD aj Nexus S dostali/dostanú rovnako aktualizácii.

Mario

Mario

17.7.2012 18:15

Tony: Teď jsi fakt vtipný. Nexus bude mít vždycky víc aktualizací než jakýkoli jiný telefon, navíc hned. A tady se baví o tom, že teda asi HD dostane ICS. To se máte, já ho mám půl roku a teď v nejbližších dnech bude Jelly Bean. Takže srovnávat úroveň aktualizací u Nexu a HTC je silně mimo mísu.

A důvod? Jednoduchý, chrlí modely s minimálními rozdíly jak na bežícím pásu a nejsou schopní poskytnout pořádnou podporu, ICS s více než půlročním zpožděním, tak to je výhra. Nexy zatím jdou na další verzi systému. Kdyby místo tisíce modelů měli pár v různých třídách, mohli by si dovolit kvalitnější podporu.

Harvy

Harvy

17.7.2012 19:01

Jen doplnění, nekamenujte SvetAndroida (Martin D.). Zprávu jsem do redakce poslal já a je dle mě naopak ok, že se na webu, který se zabývá Androidem ukáží takové zprávy. Stačí jen číst, článek je jasný ani nadpis neříká, že nebude. Jedna se o zprávu, která má jasná fakta a je informační… To jen na jejich obhajobu. Obecně, já na ICS ani nečekám, vyhovuje mi co nyní HD má. Dvě věci za vše. Rychlá nabídka dlouhým stiskem domečku bez dalšího rolování je prakticka, coz v ICS padá (zbytečná grafika, rolování). Drobnost, ale o tom to je… Dále problém s otevřením menu některými aplikací. Tedy nepodpor ICS všemi… Ale je to věc názoru, já mám Tenro :)

Martin (Desire HD)

Martin (Desire HD)

21.7.2012 10:36

Dle sdělení HTC z 20.7. Desire HD nedostane upgrade na ICS – “After extensive testing, HTC has determined that the current version of HTC Sense with Android provides customers with the best experience on the HTC Desire HD. When we consider new versions of software, we weigh a number of factors, but ultimately the customer experience on the product is the deciding factor. We apologize for any confusion this change may have caused our customers.”

Honza

Honza

26.7.2012 13:40

http://blog.htc.com/2012/03/ics/ Uz to je i vyskrtnuto z rolloutu… :\

RSS (komentáře k článku)