Galaxy Win oficiálně představen: Velký displej, žalostné rozlišení

Galaxy-Win

Společnost Samsung se snaží protlačit telefony s větším displejem i do řad levnějších smartphonů. Názornou ukázkou je nově představený Galaxy Win, který disponuje 4,7″ displejem, ostatními parametry ale tolik neoslní, což by měla vyvážit nižší cena.

Hardwarové specifikace jsou následující

  • procesor: čtyřjádrový Snapdragon 200 na frekvenci 1,4 GHz (Cortex A5)
  • GPU: Adreno 203
  • displej: 4,7″ AMOLED s rozlišením 800 × 480 pixelů
  • paměť: 1GB RAM, 8GB vnitřní s MicroSD
  • fotoaparát: 5MPx zadní, VGA přední
  • single SIM nebo dual SIM

Nikoho už asi nepřekvapí, že přístroj vychází opět z konceptu Galaxy S III nebo Galaxy S4. Samsung nám tak opět vzkazuje, že design měnit nechce.

Galaxy-Win

V případě čtyřjádrového procesoru a 1GB RAM paměti nebude výkon telefonu nikterak tragický, horší už je to s displejem. Ten nabídne obrovskou úhlopříčku 4,7″, rozlišení však činí pouze 800 × 480 pixelů, což dává jemnost 197 PPI. To už je sama o sobě velmi nízká hodnota, přičíst ale musíme také Pentile matici, která výsledný obraz ještě o něco zhorší. Kvalita displeje tedy nebude zrovna nejlepší, což může spoustu zákazníků odradit. Důležité tak bude, jakou cenu Samsung nasadí.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)