Menu

Galaxy Note III možná přijde s LCD displejem kvůli S-Penu

Řadu Galaxy Note není potřeba dlouze představovat – tato zařízení přinesla na trh novinku v podobě obrovského displeje a také digitizéru, který dokázal využívat hrotový stylus, což kapacitní displeje běžně nedokážou. High-endová zařízení od společnosti Samsung jsou vybavena displeji s technologií SuperAMOLED či podobné (Galaxy S IV by měl dostat PHOLED displej), nyní se však proslýchá, že třetí pokračování řady Note by mělo dostat LCD displej. A důvod? Údajně je implementace a využití S-Penu výhodnější a lepší u klasických LCD než OLED displejů. Velkou roli však může hrát také to, že vyrobit SuperAMOLED displej s velkou úhlopříčkou je velmi nákladné a Samsung se tak snaží pouze ušetřit. Nedávno Samsung nakoupil část společnosti Sharp, která se o výrobu LCD panelů stará, a tak je velice pravděpodobné, že tento nákup v některém svém budoucím přístroji zužitkuje. Bude to u Galaxy Notu III? Nechme se překvapit.

galaxy-note-iii

zdroj: sammobile.com

 

Komentáře

Bullkick

13.3.2013 11:05

Jako bych to teď nepsal u zprávičky “Samsung Galaxy S IV možná dostane 2600mAh baterii s NFC” opět ty Vaše spekulativní nic neříkající informace. Vezměte si k srdci tu Vaši poslední větu a řiťte se jí: “Nechme se překvapit.”

Toman_Petr

Petr Toman 0

13.3.2013 12:11

To Bullkick: Ahoj, hele nikdo tě nenutí to číst. Já osobně jsem za to rád, doteď sem např. nevěděl že Samsung zkoupil část Sharpu což je pro mě dobrá zpráva jelikož dělají kvalitní displeje a levnější než jsou OLED a tím pádem by mohla být i nižší cena koncového zařízení.

uni

uni

13.3.2013 12:47

Kdyby Samsung začal dělat telefony s LCD (IPS a ještě lépe IGZO), tak při ignoraci plastového prkénka by se jednalo jednoznačně o nejlepší telefony, a to by už tuplem nebyla konkurence, tak nevím, jestli to chceme?:-)

Adamantium

Adamantium

13.3.2013 13:54

Petr Toman:
Že budou zařízení levnější si nemyslím, pouze bude mít Samsung větší marži..

Caira

Caira

13.3.2013 13:59

“Řiťte se jí”?
Ty jsi taky řiť, ty brepto. :-D

Bullkick

13.3.2013 14:26

Petr Toman: Nižší cena není dána cenou nákupu součástek, zvláště ne u giganta jako Samsung. Ale kvalitou by se to promítnout mohlo. Souhlasím že Sharp dělá špičkové displeje.

Caira: To mi ulétlo … a nebo jsem neúmyslně naznačil, co si o autorovi zprávičky myslím ve skrytém (fyzicky viditelném) podtextu :-)

RSS (komentáře k článku)