FXI Cotton Candy: Univerzální počítač s Androidem o velikosti USB disku

No Image-05

Norská společnost FXI Technologies představila zajímavý gadget, tzv. “computer on a stick”, který umožňuje zobrazit Android na jakémkoliv monitoru, displeji, dokonce televizi nebo počítači. Jediné, co je potřeba, je HDMI nebo USB konektor (napájení).

Miniaturní počítač s kódovým označením Cotton Candy (cukrová vata) obsahuje výkonný hardware, na kterém běží Android verze 2.3. Jediné, co zařízení velikosti USB klíčenky chybí, je displej. A právě displejem se může stát jakékoliv zobrazovací zařízení s HDMI nebo USB konektorem. Může jít přitom o televizi, monitor nebo i počítač s operačním systémem Windows a Mac OS X.

14 FXI Cotton Candy

Do malých rozměrů počítače Cotton Candy se podařilo integrovat stejný procesor, jaký pohání Samsung Galaxy S II. Jde tedy o dvoujádrový 1,2 GHz Samsung ARM Cortex A9 procesor včetně vícejádrového grafického jádra ARM Mali-400MP GPU. Nechybí ani Wi-Fi specifikace 802.11 b/g/n, Bluetooth, HDMI, USB 2.0, microSD slot. Zařízení o hmotnosti 28 gramů by mělo s přehledem přehrávat 1080p video a umožnit hrát 3D hry.

FXI Cotton Candy by měl být dostupný v druhé polovině roku 2012. Cenu výrobce odhaduje na 200 dolarů.

FXI “Cotton Candy” Dual-core USB Stick PC

FXI "Cotton Candy" Dual-core USB Stick PC

Co si o tomto zařízení myslíte, využili byste ho?

Zdroj: Fxitech.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)