Menu

Cortana: Hlasová asistentka Microsoftu dorazí na Android již brzy

Z hlasových asistentů se staly nedílné součásti mobilních operačních systémů – Android má například své Google Now a konkureční iOS zase Siri. Pozadu však nezůstává ani Microsoft s Windows Phone, pro který nabízí hlasovou asistentku Cortana. Ba naopak v jistém ohledu svou konkurenci dokonce předhání, jelikož právě Microsoft jako jediný svou hlasovou asistentku již brzy zpřístupní také uživatelům konkurenční platformy – Androidu. Cortana pro Android má přitom být dostupná již v červenci, zároveň s uvolněním finální verze desktopových Windows 10, ve kterých je Cortana mimochodem taky k dispozici.

cortana android (1)

Hlasová asistentka od Microsoftu umožní uživateli nejen nastavovat upomínku a podobné, ale její síla spočívá v provázanosti s dalšími zařízeními. Pokud vám tedy “vyskočí” upozornění na zmíněnou upomínku, neobjeví se pouze v telefonu, ale také na vašem počítači s Windows 10 nebo například na Xboxu One. Cortana by také měla být integrována do aplikací Microsoftu.

První veřejně dostupná verze hlasové asistentky Cortana pro Android se však bude stále nacházet ve stádiu betatestování, lze tedy předpokládat, že všechny její funkce nebudou ihned dostupné a také může obsahovat řadu chyb či nedodělků. Příliš počítat bychom pak neměli ani s podporou češtiny, například i takové Google Now se naučilo s českými hlasovými povely spolupracovat teprve nedávno, ale třeba nás Microsoft překvapí…

Jak se vám Cortana líbí? Používáte v současnosti nějakou hlasovou asistentku?

 

Zdroj: Phandroid.com

 

Komentáře

nem0cze

nem0cze

17.6.2015 10:49

Hlasová asistentka je výborná věc, sám používám český Antelli.
Jejich jedinou slabinou je, že je třeba se naučit fráze na které slyší a reaguje. Appka od Googlu co je předinstalovaná od Samsungu umí jen vyhledávat na netu, Antelli umí i spouštět aplikace, stačí ji na to jednoduše naučit. Jen škoda, že se neaktivuje zavoláním jména, musí se spustit přes ikonku.

Michael117

Michael117

z aplikace
17.6.2015 12:14

Cortana je velmi dobry nápad uprime se na ni i těším ale pořád bude mít co dohánět např Mám Ipad mini 3 a Siri je prostě bezva kam se hrabe Google …

baron

baron

17.6.2015 12:57

Nemocze
Vsak vcera tu byl clanek ze umi cca 10 hlavnich prikazu a ostatni bohuzel jen anglicky; nicméně jen hledat nemusi

Jan Židek

17.6.2015 20:41

Jo, používám Cortanu na notebooku s Windows 10 technical preview a musím říct, že je to fakt bomba. Rozumí plynulé angličtině, ani se nemusíte snažit nějak přesněji vyslovovat. Určitě se na ní na androidu těším.

RSS (komentáře k článku)