Chevrolet Volt propojen s Androidem

No Image-02

Ropné zásoby na naši Zemi začínají pomalu ubývat a automobilový průmysl hledá další alternativy ke spalovacím motorům. Bavíme se o elektromobilech nebo hybrydech, které k pohonu využívají především elektrické energie s mnohem větší účinnosti, než je tomu u spalovacích motoru. Nedávná finanční krize přiměla světové automobilky představit světu některé novinky, které by možná ještě nějakou dobu zůstali pod pokličkou. Jednou z takových novinek od společnosti Chevrolet je auto poháněné elektrikou s názvem Chevrolet Volt. Tento krasavec by se mohl dostat na trh už koncem roku 2010.

Když už automobily jsou nejenom řízeny, ale i poháněny elektrickou energii, proč toho nevyužít a neprovázat je se zařízením, které nosíte většinu času sebou. Nebojte, ještě se nejedná o žádné ovládání v podobě naitraider, kdy auto samo vyjede z garáže a během cesty vám nabídne konverzaci na úrovni :). V tomto případě se jedná o monitorovací funkce a pár drobností, které vám zpříjemní a ulehčí používání vašeho miláčka zaparkovaného v garáži.

Mezi funkce které si pod pojmem propojení Chevrolet Volt a Android můžete představit jsou od nabíjení elektromobilu (monitoring, zapnutí, vypnutí), přes ovládání odemknutí/zamknutí, až po podrobné statistiky jízdy. Více vám ukáže následující video.

onstarmobiledemo

Ti šťastlivci, kteří vlastní Motorolu Droid, si můžou vyzkoušet i interaktivní demo na adrese http://onstarmobiledemo.com/ (stačí nainstalovat aplikaci a spustit).
Autorem aplikace je firma OnStar a je dostupná i na zařízení BlackBerry a iPhone

results?search query=chevrolet+volt&search type=&aq=f

Další videa najdete na serveru YouTube

Zdroj: www.engadget.com

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)