Lednové bezpečnostní aktualizace už letí. Právě teď je získává HTC a Honor

aktualizace_androidu_ico

Systémová aktualizace smartphonu potěší asi vždy. I když se většinou nejedná o zvyšování verze systému Android, alespoň uživatel vidí, že se něco děje a jeho smartphone ještě není v propadlišti dějin. Obzvláště pak potěší bezpečnostní aktualizace v reakci na nějakou z chyb či děr systému jako například Stagefright. Minimálně preventivní opatření jsou důležitá.

Jedním ze smartphonů, který v současné době získává bezpečnostní aktualizaci, je například HTC One A9. Těm, kteří neobdželi notifikaci, se doporučuje zaskočit do nastavení a vyžádat si aktualizaci ručně. A ani byste se neměli děsit, kdyby aktualizace trvala podstatně déle, než je obvyklé. Aktualizace pro HTC One A9 by navíc neměla řešit jen zabezpečení, ale také by měla odstranit velkou hromadu chyb, které upravený systém obsahuje.

HTC One A9, konstrukce - přední strana, displej aktualizace

Dalším ze smartphonů, který získává bezpečnostní aktualizaci, je Honor 5X. Tento smartphone však přišel s novým modelem aktualizací, u kterého by se měli uživatelé dočkat pravidelných aktualizací v rámci každého měsíce. To je rozhodně dobrá zpráva nejen pro ty, kteří mají své smartphony rádi v bezpečí.

Huawei-Honor-Play-5X aktualizace

Honor 5X ještě ani neopustil Čínu (lodní doprava tohoto modelu startuje 31. ledna), a první update už je na světě, což je ukázkově zvládnutá práce. Právě například od výše zmíněného HTC nedávno zaznělo, že vydávat měsíční updaty s danou pravidelností je nemožné. Jak vidno, možné to je.

Zdroj: AA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)