Android workshop v Praze

No Image-02

Chcete začít s programováním pro platformu Android a nevíte jak? Už ve středu 14.4., od 18h v Ballingově sále Národní technické knihovny, bude mít Pavel Petřek ze společnosti Inmite Android workshop. Jde o akci v rámci CZJUG, a stejně jako na ostatní jejich akce, je i zde vstup volný pro kohokoli a zcela zdarma (jako bonus bude navíc pro účastníky k dispozici i občerstvení a to už stojí za to, ne? :)

Plánovaný obsah přímo z anotace:

Účastníci workshopu si při tvorbě jednoduché aplikace vyzkouší základní koncepty, které přináší vývoj aplikací pro telefony s operačním systémem Android. Od jednoduchého Hello Worldu se odrazíme až k práci s SMSkami, na kterých lze dobře uchopit několik aspektů architektury Androida najednou. Naučíme se správně zacházet se životním cyklem aplikace. Povíme si a zároveň předvedeme, jak připravit aplikaci pro různé telefony a jak ověřit “look” aplikace na více zařízeních, aniž byste měli plný šuplík Nexusů, Milestonů, Magiců, G1 či Herů.

Ale pozor! Aby jste si z workshopu odnesli co nejvíce, je potřeba přijít s vlastním a připraveným notebookem, konkrétně:

Je třeba nainstalovat si vývojové prostředí Eclipse a následovat Quick Start instrukce. Při kroku 4 je třeba alespoň

  • Android SDK Tools
  • SDK Platform Android 1.6, API 4
  • SDK Platform Android 2.1, API 7
  • Google APIs by Google Inc., Android API 4
  • Google APIs by Google Inc., Android API 7

Další případné součásti (Documentation, Samples, …) můžete nainstalovat podle chuti. Výhodou při účasti na workshopu je alespoň základní znalost práce s prostředím Eclipse.

Pokud to ale ve středu nestihnete, nezoufejte, máme zákulisní informace o tom, že se podobný workshop bude konat zanedlouho znova. Až to bude jisté, určitě se to tady na webu dozvíte.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)