Android sužuje kritická chyba spojená s Qualcommem

Android bezpečnost

Čas od času se nejrůznějším bezpečnostním analytikům, ale také obyčejné veřejnosti podaří objevit některou z kritických chyb nacházejících se v operačním systému Android. Právě taková situace nastala také nyní, neboť se podařilo objevit další závažnou bezpečností trhlinu u přístrojů s čipovou sadou pocházející z dílen společnosti Qualcomm. Jaké nebezpečí se vlastně pod označením CVE-2016-2060 ukrývá?

Android využívající chipsety Qualcomm má problém

Android - bezpečnost

Ve zkratce můžeme říci, že se jedná o komplikovanou bezpečnostní chybu, po jejímž využití se útočník snadno dostane k databázi našich SMS zpráv a telefonních hovorů. To může představovat problém především v případech, kdy se v našich SMS zprávách nachází nejrůznější bezpečnostní kódy k internetovému bankovnictví nebo jiné citlivé údaje týkající se naší osoby.

Android - bezpečnost

Samotnou trhlinu se podařilo najít v ovladači sdíleného připojení chipsetů Qualcomm. To v praxi znamená, že jakmile sdílíme připojení pomocí Bluetooth, které není dostatečně šifrováno, může ho útočník využít k přístupu do výše zmíněných databází. Rozhodně tedy nastala ta správná chvíle pro vypuštění záplat, které zamezí hackerům využívat této slabiny. Doufejme tak, že jednotliví výrobci se k tomuto faktu postaví čelem a v co nejbližší době se dočkáme nějaké opravy nejen pro vlajkové modely, ale také přístroje spadající do nižších cenových kategorií.

Jakým způsobem se snažíte předcházet nebezpečím spojeným s používáním chytrého telefonu?

Zdroj: androidcommunity.com.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)