Android Donut 1.6 SDK je venku, pro uživatele už za měsíc?

No Image-02

Vývojáři Androidu před několika hodinami oznámili vydání nového vývojového prostředí SDK verze 1.6, které je již dostupné i ke stažení. SDK založené na nové verzi systému označené jako Donut nabízí nekolik nových funkcí a technologií, které systém Android posunují zase o kousek dál.

Ukazatel vytizeni baterie aplikacemi Ukazatel vytizeni baterie aplikacemi

Donut nově podporuje CDMA sítě, přidána byla také podpora dalších rozlišení (současné HVGA nově doplní QVGA a WVGA). Velkou inovací je Quick Search Box, neboli univerzální hledání. To umožní z jednoho místa prohledávat jak zdroje z internetu, tak místní obsah v telefonu. Podstatné inovace, o které jsme nedávno psali, se dočká také uživatelské rozhraní Marketu.

Tím to ale nekončí. Nového prostředí se vedle Marketu dočká také kamera, samotné načtení prostředí kamery by se mělo zrychlit až o 40%. Novou funkcí je ukazatel “vytíženosti” baterie. Ta zobrazuje, která aplikace spotřebovává nejvíce energie. Zajímavá vylepšení Donutu ukončuje Text-To-Speech, tedy funkce pro převod textu na hlas. Ta však pro český jazyk zatím není dostupná.

Pokud by platilo to, co pro aktualizaci verze 1.5 Cupcake, mohli bychom se Donutu dočkat v našich mobilních telefonech zhruba do měsíce. SDK verze Cupcake byla totiž vydána 13. dubna, přičemž do některých českých telefonů aktualizace dorazila již 6. května.

Na všechny nové funkce se také můžete podívat na pěkně zpracovaném videu.

Zdroj: blog Android-Developers

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)