YouTube připravuje YouTube Kids – aplikaci pro děti

youtube kids titul

Pro dnešní děti je čím dál víc samozřejmé používat chytrý telefon, či tablet jako hračku, a to ať už se jedná o zařízení, které jim půjčí rodiče či dokonce o jejich vlastní. Toho si jsou vědomi i výrobci, jako například Samsung, který do své nabídky začlenil Galaxy Tab 3, speciálně upravený pro děti. Krom Samsungu však příležitost vycítili i jiní výrobci, a tak v současnosti již není žádný problém na tablety “vhodné” pro děti narazit v běžném elektru. Hardware však není zdaleka vše a tak je Obchod Play plný aplikací, tématicky zaměřených na děti – krom velkého množství her zde lze najít také řadu výukových programů. Nové nabídku aplikací pro děti rozšíří také Google, respektive YouTube, chystá totiž aplikaci nazvanou YouTube Kids.

galaxy tab 3 kids Galaxy Tab 3 Kids – tablet pro děti

Rozhraní i funkce aplikace mají být omezeny na minimum, dítě by tak nemělo mít přístup ani ke komentářům pod videi. Krom toho má být aplikace co nejméně náročná na ovládání. V rozhraní budou použity velké prvky a celkově bude vyžadovat jen minimum posouvání. Přítomny budou pouze 4 záložky pro rychlý přístup k dětským kanálům, hudbě, výukovým videím a vyhledávání. Samozřejmostí bude i řada nastavení pro rodiče, to zahrnuje časový zámek aplikace, filtr pro vyhledávání nebo ochranu heslem.

youtube kids

Důvod k vytvoření aplikace YouTube Kids je prostý – videa, zaměřená na děti zažila 200% meziroční nárůst. Aplikace cílí na děti mladší 13 let a ke stažení bude zatím pouze na chytré telefony a tablety s Androidem od 23. února.

Jak se stavíte k používání chytrých zařízení dětmi? Nainstalovali byste svému dítěti YouTube Kids?

Zdroj: TheVerge.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)