Wozniak uznal: Android je velmi silný konkurent

android-vs-apple

Spoluzakladatel společnosti Apple – Steve Wozniak, pochopitelně používá iPhone. Sám také dodává, že se mu líbí krásné věci a byť nemusíme iPhone zrovna milovat, musíme uznat, že design čtvrté generace není vůbec špatný. Pokud by byl, nebudou se ho ostatní snažit napodobovat (viz Galaxy Ace). Nedávno ovšem prohlásil, že Android je pro něj velmi silný konkurent, který neuvěřitelně rychle roste. Sám přiznal, že nové verze systému u Androidu vychází mnohem častěji, než u iPhone. Navíc nový Ice Cream Sandwich se dá již považovat za skutečně perfektně odladěný systém. Vyslovil přání: “přál bych si, aby všechny ty věci, které Android dělá dobře (a není jich málo), uměl stejně tak dobře také iOS.”

Wozniak se domnívá, že přesto všechno je iPhone stále jasnou hvězdou na špici, je přesvědčen o tom, že se stále jedná o nejlepší smartphone na trhu. Uznal přitom, že ví o jistých odděleních v Google, které jsou několikanásobně napřed oproti vývojářům v Apple. Stevovi se líbí hlasové ovládání a věstavěná Google navigace, na tyto funkce může být, dle jeho slov, Google právem hrdý. Wozniak se považuje za znalce svého největšího rivala, zná všechna negativa Androidu, a přitom stále iPhone prezentuje jako nejlepší smartphone pro laickou veřejnost. Aby potvrdil svoje uznání, zakoupil si nedávno nejnovější model Galaxy Nexus, o kterém tvrdí, že se jedná snad o nejlepší Android telefon vůbec. Dodává, že Android byl a bude vždy záležitostí spíše pro geeky, kteří si systém rádi upravují k obrazu svému. iPhone je určen především pro laickou veřejnost, která požaduje jednoduchost a rychlost.

Hi-tech funkce, která se ovšem neshledala s přílišným nadšením – Siri, trpí vážnými nedodělky. Sám Wozniak uznal, že Siri bylo nejlépe, když se jednalo o samostatnou aplikaci. Integrace do systému jí spíše uškodila. Jedna otázka Stevovi stačila, aby odhadl schopnosti Siri – zeptal se: “Siri, vyjmenuj mi pět největších jezer v Kalifornii.” Odpovědí mu byl výčet nejzajímavějších státních budov. “Hlasové ovládání Androidu funguje bezchybně – když řeknu – volej manželku, tak skutečně volá, kdežto Siri mě neustále otravuje hláškami o nedostupnosti sítě” dodal. Wozniak uznal, že model iPhone 4S byla největší chyba Applu, uživatelé přitom dávali jasně najevo, co chtějí – chtějí pátou generaci s novým designem a novými funkcemi. Ukázalo se, že upgrade na iOS 5 byla spíše chybou, než evolucí. iPhone začal trpět drastickým vybíjením baterie. Kam bude směřovat Apple bez Jobse, nedokáže nikdo odhadovat.

[via iClarified]

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)