Menu

WhatsApp je nejoblíbenějším “kecálkem” na Androidu

Aplikace pro posílání textových zpráv skrze Internet zažívají velký nárůst zájmu uživatelů. Jedním ze základních předpokladů úspěchu takového programu je, že na něm jako uživatel najdete dostatek svých přátel a známých pro komunikaci. Díky zprávě společnosti SimilarWeb, která analyzovala data o používání aplikací na Androidu ze 187 zemí, můžeme nyní říci, že vítězi v této kategorii jsou s velkým náskokem WhatsApp a Facebook Messenger. WhatsApp však vyhrál s velkým odstupem na všechny své soupeře.

WhatsApp vítězí ve více než stovce zemí

Uvedená čísla ale neplatí po celém světě stejně – například v Severní Americe, konkrétně v USA a Kanadě, je nejpoužívanější aplikací pro chatování Facebook Messenger. V rámci zkoumaných zemí však ve 109 z nich (tj. 55,6 %) vyhrál WhatsApp. Facebook Messenger je favoritem ve 49 zemích (26,2 %), další aplikace pak získaly prvenství ve významně užším okruhu. Mluvíme konkrétně o programech Viber, Line, WeChat a Telegram, dokonce i BBM od BlackBerry se povedlo vyhrát v jedné zemi – konkrétně Indonésii, kde je nainstalován na 87,5 % zdejších zařízení. Podobně vyhrál KakaoTalk v Jižní Koreji.

WhatsApp vede ve více než polovině zemí

WhatsApp vede ve více než polovině zemí

“Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe” – a v tomto případě to bude zcela jednoznačně Facebook, protože aplikace na prvních dvou místech spadají právě do jeho portfolia.

Dodejme, že výše uvedené grafy neodrážejí počet aktivních uživatelů, ale počet zemí, ve kterých je ten či onen program nejpoužívanější (jedna země = jeden “hlas”). Je to sice malý, ale poměrně podstatný detail, neboť například vítězství WeChatu v Číně bude obnášet podstatně větší počet uživatelů než například prvenství Facebook Messengeru u nás.

Tentýž přehled ve formě grafu

Tentýž přehled ve formě grafu

Co říkáte na to, že z pohledu zemí je nejpoužívanějším programem WhatsApp? Jakou aplikaci pro komunikaci přes Internet používáte vy a z jakých důvodů? Dejte nám vědět své názory v komentářích pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, cnet.com, similarweb.com.

 

Komentáře

Jan_Peterka

z aplikace
27.5.2016 10:21

Mam WhatsApp a jsem naprosto spokojeny.

imaster

27.5.2016 10:53

Vzhledem k tomu jake mam pratele, tak pouzivam viber i whatsapp.

coyd

27.5.2016 11:10

KakaoTalk :D

Craftmanek

27.5.2016 11:23

Nepoívámžádnou znich, žero akorát zbytečně baterku a za.. místo..

Jan_Peterka

z aplikace
27.5.2016 12:06

craftmanek aha. tak to mas asi mobil k hov nu a nemas tam zadnou aplikaci, co? aby ti nahodou nezabirali misto a nezrali baterku, sasku. blejes akorat hov na

palmond47

27.5.2016 13:26

Z jakého důvodu tam není skype? Původně byl na pc, ale je už i na Androidu celkem dost.

Patrik N

z aplikace
27.5.2016 13:58

No nemyslím si, že skype je chatovací aplikace a i kdyby, tak rozhodně není oblíbený (natož nejrozšířenější v nějaké zemi).

U mě vítězí Whatsapp.

Mobilek

z aplikace
27.5.2016 14:03

používám Skype nic jineho jsem ani neskoušel

Ringit

Ringit 0

z aplikace
27.5.2016 14:43

whatsapp používám hlavně na posílání fotek a hangout na videohovory, pokud bude whatsapp podporovat videohovory, uvítám to.

Orbit09

27.5.2016 18:04

Se statistikou souhlasím, WhatsApp nepoužívám, ale Facebook Messenger ano.

Jiří Macich ml.

27.5.2016 19:02

Zajímalo by mě skutečné – globální zastoupení. Ne, kolik vítězství si která aplikace / služba připíše v jednotlivých zemích na základě pochybné metodiky. A navíc nevěřím, že se nenajde země, kde by zabodovaly alespoň jedna z aplikací Skype, Snapchat, Hangouts, OpenSignal, VKontakte atd.

Masox

z aplikace
28.5.2016 13:21

80% lidi v kontaktech mám na Viber a jednoho v whats app Takže WhatsApp jsem vyhodil do pr… a donutil si ho nainstalovat Viber ☺

Georges68

z aplikace
30.5.2016 9:05

Opravdu zajímavé. Samozřejmě, že vítězství apky je jedna věc, ale absolutní čísla uživatelů by hlavně u Číny koláče zásadně změnily. Čína je v kecálcích, Social Media a dalších apkách doslova světem pro sebe. Dle posledních odhadů je v Číně kolem 600 mil. aktivních uživatelů internetu, kteří jsou permanentně připojení k síti mobilní cestou. A většina z nich využívá zde uvedené kecálky specifické právě pro Čínu a Číňany rozeseté po světě (kontakt s rodinou v domovině), takže by v absolutních číslech tím pořadím pěkně zamávali. Dokonce se pro tyto “internetové závisláky ” v Číně zažilo vlastní označení – nový pojem – “netizen”/”netizens”…..

RSS (komentáře k článku)