Menu

Vyšlo nové Linuxové jádro – integruje v sobě části z Androidu

Na světlo světa se dostalo nové linuxové jádro ve verzi 3.3, mezi jehož hlavní novinky patří hlubší provázanost s kódem Androidu. Co to pro nás znamená? Pro běžné uživatele asi nic podstatného, ale vývojáři budou mít usnadněnou práci při převodu linuxových aplikací na Android a naopak, a také například modařská komunita kolem Androidu bude mít ulehčenou práci na nových ROMkách. Navíc sbližování obou systémů by mělo i nadále pokračovat a časem bude nejspíše díky tomu možné spouštět androidí aplikace na distribucích Linuxu. V neposlední řadě to jistě napomůže  projektům, jako je tento, které si berou za cíl použití našich mobilních telefonů jako plnohodnotný počítač.

Zdroj: androidpolice

 

Komentáře

silencer

silencer

19.3.2012 16:08

Nic z toho není pravda.

Doporučuju autorovi přečíst: https://plus.google.com/u/0/111783114889748547827/posts/DDM5eGhp6WH

lkjh

lkjh

19.3.2012 16:40

@silencer: nebyl bych tak radikalni. Autor v tom ma sice asi trochu gulas, ale zas v tak moc bodech se nemyli:

> vývojáři budou mít usnadněnou práci při převodu Linuxových aplikací na Android a naopak

Tyka se jen par systemovych aplikaci a knihoven, pro zbytek to bude stejne obtizne jako ted.

> a časem bude nejspíše díky tomu možné spouštět androidí aplikace na distribucích Linuxu

Tak tohle je spis hudba budoucnosti a jadro neni jedina vec nutna pro beh androidich aplikaci na linuxu.

> V neposlední řadě to jistě napomůže projektům, jako je tento, které si berou z cíl použití našich mobilních telefonů jako plnohodnotný počítač.

Tak to nepochybne – treba to ubuntu urcite potrebuje ovladace pro hardware telefonu, ktere jsou ted dostupne pouze pro android.

JanSlovak

Jan Slovák 0

19.3.2012 16:49

silencer, lkjh:
díky za upozornění. Aspoň to o té kompatibilitě aplikací jsem škrtnul, ať to někoho nemate…

Libor

Libor

19.3.2012 20:17

Já nevím, ale tak Android je taky linuxová distribuce, co vím. Má linuxové jádro, tak u mě je to Linux jako vyšitý. Takže bych nepsal sbližování OS, ale sbližování distribucí Linuxu. ;) Tady na tom je vidět, jak je Linux variabilní. Google prostě vzal jádro z Linuxu, přidal své části a je z toho Android – další distribuce Linux, ale výtečná. Mám ji rád. ;)

6nocí

6nocí

20.3.2012 14:47

IMHO Android nelze pokládat vyloženě za distribuci linuxu. Blíže pravdě bude tvrzení, že OS Android je postavený na forku linuxového jádra. Nejprve byly androidí úpravy součástí hlavní větve, později byly odstraněny a teď vývojáři opět chtějí začlenit úpravy z tohoto forku zpět do hlavní větve. Na aplikace toto ale příliš vliv nemá…

RSS (komentáře k článku)