Vyšel finální Winamp 1.0 pro Android s novými funkcemi

No Image-06

V pátek se hudební přehrávač Winamp pro Android posunul z fáze betaverze do první finální verze 1.0. Proti předchozímu testovacímu sestavení přináší mnoho novinek:

  • Ovládání aplikace gesty.
  • Stahování a streamování volně dostupné hudby.
  • Přepracovanou úvodní obrazovku a vzhled přehrávače.
  • Zobrazování dalších informací, včetně novinek o interpretovi.
  • Možnost procházení skladeb podle žánru.
  • Byl opraven problém s padáním na Sony Ericsson Xperia.

Jednou ze zajímavých funkcí je také synchronizace hudby z počítače do telefonu s Androidem přes Wi-Fi. Aplikace je dostupná v následujících jazycích: angličtina, holandština, němčina, francouzština, italština, japonština, polština, portugalština, rumunština, ruština, španělština a turečtina.

Ze zběžného testování lze říci, že Winamp je rychlý, snadno ovladatelný a dobře se integruje se systémem. Pokud nejste spokojeni s výchozím přehrávačem, můžete Winamp stáhnout z Android Marketu a vyzkoušet – třeba vám bude vyhovovat.

Reakce uživatelů jsou zatím dosti rozporné – někteří upozorňují na podivná (ne-li přímo podezřelá) oprávnění, jež Winamp při instalaci vyžaduje. Zejména nelibě hodnotí požadavek na čtení stavu a identity telefonu, který umožňuje aplikaci určit telefonní a sériové číslo telefonu, zda zrovna probíhá hovor, volané telefonní číslo a podobně.

Nabídka skladeb dle kritérií

Nabídka skladeb dle kritérií

K interpretovi lze vyhledávat další informace

K interpretovi lze vyhledávat další informace

Zdroje: GetAndroidStuff, AndroidCentral, Droid Life

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)